چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   همایش تجاری ارمنستان و ایران برگزار شد / صادرات گردو توسط شرکت ارمنی به ایران
۹ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۰۱

همایش تجاری ارمنستان و ایران برگزار شد / صادرات گردو توسط شرکت ارمنی به ایران

صبح امروز همایش تجاری ارمنستان و ایران برگزار شد و آشوت باغداساریان مدیر شرکت “آلجو ارمنی”در چارچوب همایش تجاری ارمنستان و ایران گفت:شرکت “آلجو ارمنی” در رابطه با صادرات چندین نوع کالا از جمله گردو و دی اتومیت(گرد تصفیه) از ارمنستان به ایران به توافق رسید.

با ارزیابی باغداساریان سطح روابط سیاسی بین دو کشور خوب است در صورتیکه روابط اقتصادی در  ٢۵ سال یکجانبه بوده و این نشست به منظور تغییر وضعیت موجود برگزار می شود تا ارمنستان از کشور وارد کننده به کشور صادر کننده تبدیل شود و ایجاد مناطق آزاد تجاری به این امر کمک خواهد کرد.
در این همایش طرف ایرانی علاقه‌مندی خود را در قبال مواد اولیه،تکنولوژیهای موجود در زمینه باغداری،دامپروری،صنایع غذایی،تولید باتری اعلام کرد. در این همایش پیشنهاد تاسیس شرکتهای مشترک در مناطق آزاد تجاری و صادرات کالاهای تولیدی با مواد اولیه طرف ارمنی وبسته بندی ایرانی به بازارهای کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اور آسیا طرح شد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

رضا حاجی‌پور امروز یکشنبه در جلسه بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضمن  ارائه گزارش کمیسیون متبوع خود از رای مثبت اکثر اعضای این کمیسیون به یوسف نوری برای تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش خبر داد. وی...
سود ایستایی کالا به جیب چه کسانی می‌رود؟ به گفته مهرداد جمال‌ارونقی، منتفعان حبس کالا به شبکه‌ای تبدیل شده که در آن برخی به صورت خودخواسته و برخی به صورت ناخواسته، از طولانی شدن رسوب کالا در گمرک، نفع می‌برند.  سود...

مطالب مرتبط با برچسب