چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی, بانک و بیمه  »   همکاری ویژه بانک ها برای راه اندازی مجدد واحدهای خسارت دیده پلاسکو
۲ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۱۱

وزیر امور اقتصادی و دارایی دستور داد:

همکاری ویژه بانک ها برای راه اندازی مجدد واحدهای خسارت دیده پلاسکو

علی طیب نیا،وزیر امور اقتصادی و دارایی با صدور دستوری مبنی بر تشکیل کمیته ای متشکل از رییس سازمانامور مالیاتی، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی و رییس کل بیمه مرکزی ماموریت داد تا با فوریت به وضعیت همه واحدهای فعال در مجتمع پلاسکو رسیدگی و تا شروع دوباره کسب و کار این واحدها نسبت به رفع مشکلات بیمه ای، بانکی و مالیاتی آنان اقدام ومساعدت لازم را نمایند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با صدور پیامی ضمن تسلیت حادثه دلخراش شهادت آتشنشانان غیور کشورمان در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، دستور تشکیل کمیته ویژه ای برای مساعدت به واحدهای فعال در مجتمع پلاسکو را صادر کرد.

بر این اساس مقرر گردید، سازمان امور مالیاتی اقدام قانونی عاجل برای بخشودگی مالیاتی ناشی از فعالیت کسبه در محل مجتمع پلاسکو صورت دهد. همچنین وزیر اقتصاد تاکید کرده است که بانک ها برای راه اندازی مجدد واحدهای آسیب دیده به طور ویژه همکاری کرده و با سرعت سرمایه درگردش لازم برای فعالیت دوباره این واحدها را فراهم سازند.

طیب نیا همچنین از رییس کل بیمه مرکزی و معاون امور بانکی،بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد خواست، با همکاری شرکت های بیمه  برای حمایت از خانواده های آتشنشانان شهید، خدمات بیمه ای لازم از قبیل بیمه عمر را تسهیل کنند و همچنین نسبت به پرداخت خسارتهای وارده در چهارچوب تعهدات با فوریت و نهایت مساعدت اقدام نمایند.

در متن پیام تسلیت وزیر اقتصاد آمده است  “خبر شهادت جمعی ازآتشنشانان فداکار و قهرمان کشورمان در حادثه مجتمع پلاسکو، قلب اینجانب را آکنده از غم و درد کرده و همچون همه ملت عزیزمان عزادار نمود. در این حادثه دلخراش برخی ازهموطنانمان نیز دچار خسارات جانی و مالی شدند که بر همه ما واجب است از تمام ظرفیتهای موجود برای التیام بخشی به آلام این عزیزان بهره بگیریم.”

وی در ادامه، ضمن تسلیت این حادثه به خانواده های داغدارآنان، برای همه شهدا و جانباختگان این واقعه دردناک از درگاه الهی علو درجات برای نیروهای در حال عملیات نجات آرزوی موفقیت و سلامتی کرد.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی  , بانک و بیمه

فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...
حسن رنگرز گفت: آیینی درخور و شایسته انجام شده و این اتفاق بزرگ است. امیدوارم موزه بتواند بیش از گذشته ورزش کشور را به تصویر بکشد. نساجی ظرفیت زیادی داشته و سبقه خوبی دارد. سکوهای وطنی را ساختیم و کار آن تمام...

مطالب مرتبط با برچسب

عباس استاد تقی‌زاده در مورد حادثه آتش‌سوزی گرنفل لندن، اظهار کرد: در حادثه لندن چند نکته وجود دارد که بررسی آنها مهم است و می‌تواند برای ما که حادثه پلاسکو را دیده‌ایم از نظر مدیریتی جنبه آموزشی داشته باشد. در آتش‌سوزی...
بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اقدامات انجام شده در مورد کارگران بیکار شده پلاسکو تاکنون ۱۵۰۰ نفر به اداره کار جنوب غرب تهران مراجعه و ثبت‌نام کردند که پس از بررسی‌های لازم، اشتغال ۱۴۰۰...