چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   هنر مدیران در برقراری پیوند میان معیشت و فضیلت است
۱ اسفند ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۸

هنر مدیران در برقراری پیوند میان معیشت و فضیلت است

مراسم نکوداشت علاءالدین میرمحمدصادقی با حضور مقامات عالی‌رتبه کشور در اتاق ایران برگزار شد. غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در این نشست با تاکید بر این موضوع که امروز با برگزاری این مراسم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پایه‌گذار ارزش‌گذاری به اخلاق و مسئولیت اجتماعی در بین فعالان اقتصادی است، تاکید کرد: تاریخ نشان داده است که طول عمر هیچ‌کس به هیچ عنوان باعث ماندگاری آن شخص نخواهد شد. بلکه آن چیزی که باعث می‌شود تا فردی ماندگار شود، کمال است.

وی با مثالی تصریح کرد: در طول تاریخ ایران پادشاهان و نخست‌وزیران متعددی بر سرکار بودند اما چه چیزی باعث شد تا شخصی مانند امیرکبیر که تنها چند ماه مسئولیت داشت به چنین منزلتی در تاریخ برسد و نامش ماندگار شود؟

به اعتقاد شافعی مدیران ماندگار کسانی هستند که تعادل لازم را بین موضوعات متناقض مانند انسان و ماشین؛ منطق و احساس؛ امور شخصی و اجتماعی؛ معیشت و فضیلت، برقرار می‌کنند و حاج آقا علاء میرمحمد صادقی از جمله این افراد بوده است.

رئیس پارلمان بخش خصوصی با خطاب به معاون اول ریاست جمهوری گفت: ما فکر می‌کنیم در شرایط فعلی این وخامت اوضاع اقتصادی نیست که مشکل‌آفرین است بلکه آنچه در حال حاضر مسئله اصلی است و کمتر به آن توجه می‌شود، سقوط اخلاق در جامعه است. در این شرایط همه مسئولیم تا به این موضوع توجه کینم.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از اقتصاد آنلاین،برخی از این شرکت ها عبارتند از:«ساروم»: شرکت سیمان ارومیه طی افشا اطلاعات با اهمیت گروه ب، از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده در ارتباط با املاک خبر داد و دلیل آن را عدم وجود...
به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها