سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   واریز سود سهام عدالت دو دهک ظرف دو ماه آینده
۹ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۱۱

واریز سود سهام عدالت دو دهک ظرف دو ماه آینده

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:تعداد سهامداران سهام عدالت ۴۲میلیون و ۲۰۰هزار نفر است و ظرف دو ماه اینده سود دو دهک واریز می شود.

به نقل از مهر، محمدرضا تابش در خصوص جلسه امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در جلسه امروز رئیس سازمان‌ خصوصی سازی گزارشی از نحوه واگذاری سهام عدالت و پیش بینی سودی که باید بین سهامداران توزیع شود، ارائه و در ادامه کلیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اعلام این خبر گفت: رئیس سازمان خصوصی سازی تعداد سهامداران را چهل و دو میلیون و دویست هزار نفر ذکر کرد و عنوان داشت: ظرف یکی دو ماه آینده سود دو دهک توزیع خواهد شد.

نماینده مردم اردکان در مجلس اظهار داشت: رئیس سازمان خصوصی سازی همچنین در پاسخ به سوالات و ابهامات اعضای کمیسیون اظهار نمود که با توجه به اینکه طی ۱۰ سال گذشته ارزش سهام به ۵۳۰ هزار تومان رسیده، سهامداران باید به سامانه مراجعه و صورتحساب را ملاحظه نمایند و فیش واریزی برای تکمیل سقف سهام را دریافت و اقدام کنند.

تابش با بیان اینکه در این جلسه ارزش فعلی سهام حدود ۲ میلیون تومان ذکر شده است، تصریح کرد: پوری حسینی ابراز داشت که آنچه در خصوص سهام عدالت اجراشده، مر قانون نبوده و همه اقدامات گذشته را قبول ندارد ولی بنا به مصوبه شورایعالی اصل ۴۴، قرار شده نسبت به گذشته کالبد شکافی نگردد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: در این جلسه عنوان شد که درخصوص واریز سود سهام عدالت هیچ مشکلی وجود ندارد، اما از نظر تولید و توزیع برگه های سهام و تسلیم آن به سهامداران، چالش هایی وجود دارد.

نماینده مردم اردکان همچنین رسیدگی به کلیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده را دستور کار دیگر کمیسیون برنامه و بودجه برشمرد و گفت:  کلیات لایحه رای آورد و رسیدگی به جزئیات آن برای رفع ایرادات واعمال نقطه نظرات اعضا، به جلسات آینده موکول شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به نقل از ایسنا،انجمن علمی مهندسی عمران و محیط‌زیست دانشگاه تربیت مدرس با همکاری انجمن علمی عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی عمران ایران و انجمن‌های علمی عمران برتر کشور، وبینار «طبقه‌بندی و قواعد کلی...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب

به نقل از صدا و سیما، میرعلی اشرف پوری حسینی در مصاحبه با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه سازمان خصوصی سازی هنوز مبلغی از شرکت های سرمایه پذیر دریافت نکرده است، افزود : این سازمان به محض دریافت سود...
سازمان خصوصی سازی اعلام کرد که هنوز هیچ اطلاع رسمی مبنی بر توزیع سود سهام عدالت نداشته و مردم باید مراقب اخبار کذب برخی افراد سودجو، رسانه های فریب کار و کانال های مشکوک باشند. به نقل از ایسنا، سازمان خصوصی...