دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   واگذاری خانه های امن دولتی ویژه بانوان به بخش خصوصی
۳ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۰۶

واگذاری خانه های امن دولتی ویژه بانوان به بخش خصوصی

رئیس سازمان بهزیستی از تصمیم این سازمان برای واگذاری خانه های امن دولتی ویژه بانوان به بخش خصوصی خبر داد.

انوشیروان محسنی بندپی در مراسم افتتاح نخستین خانه امن ویژه بانوان در گلستان، افزود: امیدواریم شاهد حضور بیشتر بخش خصوصی برای کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی باشیم.

این خانه با متراژ ۳۰۰ متر ظرفیت پذیرش پنج زن در معرض خشونت و آسیب دیده و یا بانوان در شرف طلاق آسیب دیده همراه با یک فرزند را دارد.

بانوانی که در این مرکز اسکان داده می شوند حداکثر تا ۶ ماه می توانند از خدمات روانشناسی، مشاوره های حقوقی و مددکاری خانه امن به شکل رایگان بهره مند شوند و چنانچه مشکلات حقوقی شان حل نشود مدت حضورشان تمدید می شود.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که مورد خشونت قرار می‎گیرند باید جایی برای پذیرش و مراقبت آنها وجود داشته باشد، تصریح کرد: به دنبال این هستیم خانه‎ های امن دولتی نیز به بخش‎‌های خصوصی و مردم واگذار شود.

وی عنوان کرد: یکی از رویکردهای جدید بهزیستی برای اثرپذیری بیشتر خانه‌های امن، اضافه کردن تخت کودکان برای کاهش اضطراب مادران حاضر در این مراکز است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: بهزیستی برای راه‌اندازی هر خانه امن به تناسب اندازه و ظرفیت پذیرش، ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می کند. ظرفیت این خانه امن در گلستان پنج نفر است و اگر نیاز باشد گسترش پیدا می‎کند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب