جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   واگذاری زنده‌ گیری و عقیم‌سازی سگ‌ های ولگرد به بخش خصوصی
۱۶ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۰۵

واگذاری زنده‌ گیری و عقیم‌سازی سگ‌ های ولگرد به بخش خصوصی

دختر دو ساله ای در شهر اسفرورین از توابع تاکستان اسیر سگ‌های ولگرد شده و جان داد.

مردم شهر اسفرورین تعریف می‌کنند که حدود ساعت ۸:۰۰ صبح روز چهارشنبه چهاردهم تیرماه ۹۶ «آتنا» از منزل خارج شده و به کوچه رفته بود، مادر که کودک را در خانه نیافته، بیرون می‌آید وفرزندش را در دهان سگ‌ها می‌بیند.

 

یک ساعتی از ظهر گذشته و کودک که از ناحیه گردن و دیگر قسمت‌های بدن آسیب دیده است، به بیمارستانی در شهر قزوین اعزام می‌شود؛ اما قبل از آنکه به قزوین برسد، جان می‌دهد.

بهمن نقیبی با بیان اینکه زنده‌ گیری و عقیم‌سازی این سگ‌ها هم با برگزاری مناقصه به پیمانکار بخش خصوصی واگذار می‌شود، می‌افزاید: چنانچه سگ، مشکوک به هاری باشد، با گزارش دانشگاه علوم پزشکی، نمونه‌گیری و در صورت تأیید هاری، واکسیناسیون در رینگی به شعاع یک تا دو کیلومتر وظیفه دامپزشکی است؛ اما اگر موضوع هارگزیدگی مطرح نباشد، مسئله که فقط تهاجم سگ است، به محدوده وظایف شهرداری برمی‌گردد؛ چرا که موضوع دفع سگ‌های ولگرد طبق دستورالعمل وزارت کشور صورت می‌گیرد و هیچ‌گونه ارتباطی با دامپزشکی ندارد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

سیاوش ارجمندزاده گفت:این پروژه اکنون در حال انجام فرایندهای اداری برای برگزاری مناقصه است که به محض انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز می ‎شود. یکی دیگر از پروژه‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بندر کنگان و پروژه احداث...
 محمد اسلامی گفت:برای رسیدن به این هدف لازم است چند واحد دیگر نیروگاههای هسته‌ای در کشور جانمایی شود.بنابراین به زودی از طریق ساز و کارهای گوناگون با استفاده از ظرفیت داخلی و به کارگیری شرکت‌های بزرگ بین المللی سرمایه‌گذاری برای رسیدن به...

مطالب مرتبط با برچسب