جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی, انرژی, صنعت و معدن, مسکن و عمران  »   واگذاری پروژه های منطقه آزاد ارس به شرکت های دانش بنیان ، بدون برگزاری مناقصه
22 مهر 1395 , ساعت 10:05

محسن خادم عرب باغی ، مدیرعامل منطقه آزاد ارس :

واگذاری پروژه های منطقه آزاد ارس به شرکت های دانش بنیان ، بدون برگزاری مناقصه

یکی از مهمترین مشوق‌های شرکت‌های فناور و دانش بنیان، عدم شرکت این شرکت‌ها در مناقصات است و ما بدون برگزاری مناقصه می‌توانیم پروژه‌های خود را به این شرکت‌ها واگذار کنیم که این اقدام در نوع خود بی نظیر است.

به نقل از تسنیم: مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: یکی مهمترین مشوق‌های شرکت‌های فناور و دانش بنیان، عدم شرکت این شرکت‌ها در مناقصات است و ما بدون برگزاری مناقصه می‌توانیم پروژه‌های خود را به این شرکت‌ها واگذار کنیم که این اقدام در نوع خود بی نظیر است.

محسن خادم عرب باغی در گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش بنیان و فناور که در منطقه آزاد ارس برگزار شد، از ساخت سالن‌های کوچک استیجاری برای شرکت‌های دانش بنیان در این منطقه خبر داد و اظهار داشت: هزینه اجاره سالن‌های استیجاری برای پنج سال اول دارای حدود ۳۰ درصد تخفیف خواهد بود.

وی با اشاره به نقش مناطق آزاد در توسعه تکنولوژی در کشور گفت: یکی از مهمترین استراتژی‌های دولت در مناطق آزاد ورود تکنولوژی بود که در این خصوص آنگونه که باید و شاید نتوانسته‌ایم موفق باشیم و امروز باید در این مسیر قدم برداریم تا بتوانیم ضمن افزایش بهره‌وری مشکلات پیش رو را حل کنیم.

عرب باغی، پیوند علم و عمل را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و گفت: امروز اگر کارخانه‌های ما با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده‌اند یکی از مهمترین دلایل این مشکلات عدم ارتباط صحیح صنعت با دانشگاه است و اساتید ما از کارخانه‌ها بی اطلاع هستد و تولید کنندگانمان از دانشگاه‌ها فاصله دارند در صورتی که اگر قدرت ریسک پذیری و منابع مادی صنعت در کنار علم جوانان دانشگاهی پیوند بخورد خواهیم توانست به موفقیت‌های چشمگیری دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: ادامه حیات ما در گرو توجه به علم و توان اجرایی جوانان متخصص است و اگر گردانندگان کشور به این نتیجه برسند بدون شک با تمام توان حمایت خواهند کرد اما اگر اینگونه نباشد و کسانی با احساسات عوام فریبی و خط بطلان کشیدن به صاحبان اندیشه بخواهند در این مسیر حرکت کنندگان چاره‌ای جز دست درازی به بیگانه نخواهیم داشت.

وی ضمن تشریح حمایت‌های منطقه آزاد ارس از فعالان عرصه فناوری گفت: یکی مهمترین مشوق‌های شرکت‌های فناور و دانش بنیان، عدم شرکت این شرکت‌ها در مناقصات است و ما بدون برگزاری مناقصه می‌توانیم پروژه‌های خود را به این شرکت‌ها واگذار کنیم که این اقدام در نوع خود بی نظیر است.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس همچنین ادامه داد: تخفیف در عوارض پروانه ساخت به میزان ۵۰ درصد، تخفیف در هزینه زمین به میزان ۳۰ درصد، تخفیف در عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری به میزان ۱۰۰ درصد از جمله دیگر حمایت‌هایی است که منطقه آزاد ارس از شرکت‌های دانش بنیان می‌کند.

در ادامه این همایش، دبیر گردهمایی بزرگ شرکت‌های دانش بنیان وفناور در با اشاره به استقبال شرکت‌های فعال در حوزه فناوری برای حضور در این گردهمایی گفت:۱۶۰ شرکت دانش بنیان و فناور امروز در این گردهمایی حضور یافته‌اند.

خالقی با اشاره به حضور فناوران از استان‌های شمالغرب کشور در این گردهمایی خاطرنشان کرد: امروز میزبان فناوران استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان و زنجان در ارس هستیم.

وی اکوسیستم ارس را فضایی مناسب برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: منطقه آزاد ارس اکوسیستم کاملی برای جذب، تجاری سازی و صادرات است که ویژگی منحصر به فردی در نوع خود به حساب می‌آید.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس این گردهمایی را فرصتی مغتنم برای آشنایی فعالان عرصه فناوری با بخش‌های مختلف سرمایه گذاری در ارس دانست و خاطرنشان کرد: شیوه نامه حمایتی ارس از شرکت‌های فناور به همت مدیرعامل منطقه آزاد ارس و مدیران این مجموعه بود که امروز دراین خصوص مشاوره‌های مورد نیاز نیز انجام می‌شود.

پایان خبر – ک . م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی  , صنعت و معدن  , مسکن و عمران

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها