دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه, اقتصادی  »   واگذاری گروه ملی صنعتی فولاد از طریق مزایده به دلیل غیربورسی بودن
۹ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۳۲

واگذاری گروه ملی صنعتی فولاد از طریق مزایده به دلیل غیربورسی بودن

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس از واگذاری گروه ملی صنعتی فولاد به دلیل غیربورسی بودن این شرکت از طریق مزایده و درج آگهی خبر داد.

همایون یوسفی تصریح کرد: بنا بر اعلام رئیس بانک مرکزی، مطابق مفاد ۱۶ و ۲۷ قانون رفع موانع تولید مصوب مجلس شورای اسلامی در سال گذشته بانک ها مؤظف به واگذاری شرکت های تحت پوشش بوده به طوری که در سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد ریال از سهام شرکت های تحت پوشش بانک ملی ایران واگذار شده است.

یوسفی ادامه داد: در سال جاری نیز بر اساس تکلیف و در راستای اجرای قانون یاد شده واگذاری شرکت های تابع از جمله شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در دستور این بانک قرار دارد.

وی در پایان عنوان کرد: رئیس بانک ملی کل کشور همچنین اعلام کرده که با توجه به اینکه واگذاری سهام بانک در شرکت های بورسی از طریق بورس و شرکت های خارج از بورس (غیربورسی) از طریق مزایده (مطابق آیین نامه معاملات دولتی) و درج آگهی روزنامه های کثیرالانتشار است، شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز نیز از امر مستثنی نبوده و به دلیل غیربورسی بودن واگذاری از طریق مزایده و درج آگهی انجام می شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه  , اقتصادی

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۵ سال اخیر ۵۲۹ روستای این استان از نعمت گاز برخوردار شدند. مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۸۴۰ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد...
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...

مطالب مرتبط با برچسب