شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, صنعت و معدن, مدیران برتر, مسکن و عمران  »   وجود ۳۰۰ کیلومتر مغزه سنگ اکتشافی در ورزقان
۲۳ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۵:۰۰

مدیرعامل مجتمع مس سونگون:

وجود ۳۰۰ کیلومتر مغزه سنگ اکتشافی در ورزقان

علی بیات ماکو گفت: مجموعه مس سونگون به عنوان یک واحد صنعتی و معدنی بزرگ در آذربایجان شرقی فعالیت می کند.

علی بیات ماکو  گفت:مجموعه مس سونگون به عنوان یک واحد صنعتی و معدنی بزرگ در آذربایجان شرقی فعالیت می کند. و در حال حاضر در زمینه استخراج معدن و تولید کنستانتره مس فعال هستیم و امیدواریم بزودی مباحث توسعه ای مجتمع تعیین تکلیف شود.

در مورد احداث واحد ذوب و پالایش نیز انجام مناقصه و تعیین پیمانکار به نتیجه رسیده و منتظر ابلاغ هستیم که در صورت اجرای آن شاهد بهره برداری از واحد ذوب و پالایش به ظرفیت ۲۰۰ هزار تن خواهیم بود و زنجیره تولید مجتمع کامل تر خواهد شد.

 ذخیره معدنی مجتمع از حدود ۵۰۰ هزار تن به یک میلیارد تن افزایش یافته و ذخیره زمین شناسی نیز از یک و نیم میلیارد تن فراتر رفته است.

 اکتشاف ذخایر زمین شناسی ما تا عمق  هزار و ۲۰۰ متری انجام شده و با ورود دستگاه های حفاری جدید که قابلیت حفاری تا عمق ۲ هزار و ۵۰۰ متری را دارند به شناسایی این ذخایر کمک بیشتری می شود.

 در ورزقان بیش از ۳۰۰ کیلومتر مغزه سنگ اکتشافی وجود دارد که به معنی ۳۰۰ کیلومتر حفاری و نمونه برداری است و در حال حاضر هزینه هر متر حفاری بالغ بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , صنعت و معدن  , مدیران برتر  , مسکن و عمران

گچ یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان ها و صنایع می باشد. یکی از کاربردهای ویژهٔ گچ، اندود کردن دیوارها و آراستن سطوح داخلی ساختمان هاست و با استفاده از هنر گچبری به آن زیبایی می‌بخشند. گچ صنعتی امید،سمنان، تولید کننده...
به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...

مطالب مرتبط با برچسب