یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ورود به صنعت غذایی ، مهم و چالش برانگیز است
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۱۹:۴۶

مصاحبه با مدیریت فست فود روبوفود

ورود به صنعت غذایی ، مهم و چالش برانگیز است

   ورود به بازار و صنعت غذا، تصمیمی مهم اما چالش برانگیز است چون، بر اساس گزارشات رسیده، بسیاری از کسانی که وارد بازار فست فود کشور شده اند، متاسفانه در همان سال اول کارخود، شکست سختی  را به چشمان خود دیده اند. اینکه چطور چیزهایی که در ذهن دارید به واقعیت تبدیل می شوند نیاز به بررسی و تحقیق و برنامه ریزی دارد.

و مدیریت آن نیازمند تخصص و مهارت است و لزوما به سرمایه بسیار زیادی نیاز ندارد. با تهیه تجهیزات فست فود و اجاره یک مکان و در اختیار داشتن نیروی انسانی توانمند و مشتاق میتواند شما را به برندی در حوزه فست فودی های محل خود تبدیل کند.

هر محدوده مکانی و هر طبقه از مشتریان، سلایق و نیازهای خاص خود را دارند شما در راه اندازی فست فود، پیش از هر اقدامی لازم است مشتریان خود را مشخص کنید و بر مبنای نیاز آن ها یک منوی غذای مناسب انتخاب کنید. سپس به تهیه تجهیزات ضروری فست فود خود اقدام نمایید.

از انجاییکه تجهیزات فست فود با تنوع بسیار هدف های مختلفی را پوشش میدهد اگر شما میخواهید فست فود رباتیک راه اندازی کنید به این صورت که مشتری میتواند براساس منوهای چند رسانه ای دیجیتالی، غذای موردنیاز را براساس تعداد و اندازه مشخص کرده و سپس از طریق کارت اعتباری خود، هزینه را پرداخت و فیش دریافت غذا را از دستگاه دریافت نماید و پس از چند دقیقه، غذای مشتری شما براساس نوبت توسط ربات گارسون تحویل مشتری داده می شود.

همچنین، بین فضا و انتخاب تجهیزات فست فود یک ارتباط بسیار نزیدک وجود دارد. همیشه برای راه اندازی فست فود طرح های توسعه وجود دارد، بنابراین دقت کنید فضایی که انتخاب می کنید برای طرح های توسعه ای و افزایش مشتریان آتی مناسب باشد.

در همین ارتباط، خبرنگار ما با جناب آقای مسعود خوئینی که توانسته در مدت زمان محدودی این صنعت را در ایران متحول نماید و حالا، کارآفرین صنایع غذایی شده و مدیرعامل موفق فست فود زنجیره ای «روبوفود» است به گفت و گوی صمیمانه بنشیند که متن را با هم می خوانیم.

۱- جناب آقای مهندس ضمن معرفی خودتان،لطفاَ مختصری از تجربیات و سوابق خود را برای خوانندگان ما بفرمائید.

این جانب مسعود خوئینی، متولد ۱۳۶۱ در شهر تهران دارای مدارک PMS از BRS امریکا، دانش آموخته آکادمی کسب و کار ایران ،مالک و مدیرعامل شرکت پارسا اندیشان پرسام ، صاحب امتیاز و خالق برند روبوفود، صاحب امتیاز اولین رسانه تصویری آموزشی آشپزی، مالک و خالق برند ویسکار و کالنجه هستم که با لطف و عنایت پروردگار، توانسته ام سهم کوچکی در توسعه صنایع غذایی ایران عزیز، داشته باشم.

۲- لطفا برایمان توضیح دهید که ایده راه اندازی فست مدرن و اتوماتیک رباتیک از کجا به ذهن تان خطور کزد؟

 از نوجوانی، دوست داشتم در صنعت غذایی فعالیت کنم و علاقه شدیدی به این حوزه داشتم و  اصولا، محیط آشپزخانه صنعتی و فضای آشپزخانه برایم جذاب بود. در صورتی که هیچ علاقه ای به پخت و پز هم نداشتم. دلیل اصلی این  علاقه، شور و نشاط و پشتکار کسانی بود که در آشپزخانه ها مشغول  فعالیت بودند و دیدن این ویژگی برایم لذت بخش بود تا اینکه ناخواسته و برحسب یک اتفاق، چند سال پیش وارد عرصه فروش تجهیزات و دستگاه های صنایع غذایی شدم و به همین دلیل به فکر ایجاد و تشکیل برند متفاوت فست فود بودم تا اینکه با طراحی یک برند بر مبنای آشپزخانه ای مدرن اتومات و رباتیک شروع به کار در حوزه برندینگ و راه اندازی فست فود با برند ربوفود کردم و خوشبختانه با استقبال فراوان مواجه شد.

۳- این تنوع در منوی روبوفود، انتخاب را برای مشتریان، کمی سخت نمی کند؟

اتفاقا بنده با نظر شما مخالف هستم برای انیکه همیشه باید به مشتری و انتخاب مشتری احترام قائل شد. متاسفانه این طرز فکر جا افتاده است در بین همکاران مختلف که محصولات باید حجم بزرگتری داشته باشند اما همه از تنوع به دور بودند همین مساله که همه فست فود ها تکرار از روی یکدیگر بودند باعث این شده که اکثر برندهای داخلی نتوانند به فکر ورود به بازارهای جهانی باشند، تنوع بالا و منوی بین المللی می تواند رضایت مشتری را در پی داشته باشد و این حق انتخاب برای مشتری رضایت بخش است.

۴- در جواب سوال قبلی ار بازارهای جهانی نام بردید آیا تاکتون توانسته به بازارهای جهانی وارد شوید؟

بله. خوشبختانه، امروزه  استقبال چشمگیری از برند روبو فود شده و تعدادی درخواست از کشورهای مختلف داشتیم . در حال حاضر در چند کشور حضور فعال داریم و  توسط تعدادی از تجار موفق ایرانی به زودی خبرهای خوبی در ارتباط با ورود به بازارهای جهانی خواهیم داشت.

۵- حتما ما را در جریان دستاوردهایتان قرار دهید تا بتوانیم در انعکاس خبرهای مربوط به کارآفرینان برتر کشورمان،ایفای نقش کنیم. شنیده ایم که شما درلحظه افتتاح شعبات این شرکت در شهرهای مختلف کشور، دچار احساسات خاصی می شوید. این خبر درست است؟ 

همین طوره، باور بفرمایید که احساس خوشایندی به بنده دست می دهد که می بینم چند نفر بیکار دارند صاحب شغل می شوند. لذت بخش ترین لحظات زندگی ام زمانی است که با ورود به شعبات می بینم تعدادی جوان زحمتکش در حال فعالیت هستند. به راستی که  کارآفرین بودن،حس عارفانه ای ست که خداوند رحمان و رزاق به این بنده حقیر عنایت داشته است.

۶- چه توصیه ای به علاقه مندان به این عرصه دارید؟

از آنجایی که صنعت تولید غذا بسیار رقابتی است لذا افراد علاقه مند به این رشته باید قبل از راه اندازی فست فود به خوبی تحقیق و بررسی کنید که چرا یک فست فود ، کارش سکه می شود  و دیگری خیر.

 در وب سایت این گروه میتوانید نمونه تجهیزات راه اندازی فست فود را ملاحظه فرمایید و شرایط دریافت نمایندگی محصولات روبوفود را مطالعه نمایید.

آدرس: تهران,اتوبان ستاری شمالی,بعد از مجتمع کوروش,نبش بن بست اول . ساختمان کاخ طبقه ۶ واحد ۲۲
ساعت مراجعه ۹صبح الی۱۷
تماس: ۲۸۴۲۵۷- ۰۲۱
تماس ۲۴ساعته:۰۹۱۲۴۳۵۲۵۴۲
فکس: ۰۲۱-۴۴۲۰۷۰۳۹
سامانه پیامکی:۳۰۰۰۵۷۳۶۱۱۲۱۱۰

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

از آنجاییکه صنعت غذا بسیار رقابتی است باید قبل از راه اندازی فست فود به خوبی تحقیق کنید ، بررسی کنید که چرا یک فست فود کارش به این خوبی گرفته است و دیگری خیر. وارد شدن به بازار غذا یک تصمیم...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها