سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   ورود تروریست ها به مجلس با پوشش زنانه
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۴۲

ورود تروریست ها به مجلس با پوشش زنانه

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: تروریست‌ها با پوشش لباس زنانه از درب عمومی که ارباب رجوع برای دیدار با نمایندگان حضور پیدا می‌کنند وارد محوطه مجلس و ساختمان جانبی آن شدند.

به نقل از مهر، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور در گفتگو با خبر سیما با بیان اینکه جلسه شورای امنیت کشور برای بررسی ابعاد حادثه تروریستی امروز در تهران تا ساعات دیگر برگزار می‌شود، اظهار داشت: گروه‌های تروریستی و تکفیری در طول چند سال اخیر بسیار تلاش کردند تا فضای کشور را ناامن کنند و در طول یکی، دو سال اخیر دهها تیم تروریستی ورود کرده‌اند و قصد اقدامات امنیتی داشتند که با اشراف اطلاعاتی که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی کشور داشتند تمامی این اقدامات خنثی شد.

وی در ادامه افزود: حادثه‌ای که امروز رخ داد در دو نقطه بود، حدود ساعت ۱۰:۱۵ صبح اتفاق اولیه در اطراف حرم امام (ره) رخ داد که دو نفر قصد ورود به داخل حرم را داشتند که نیروها متوجه شدند و در محوطه حرم یکی از این افراد خودش را منفجر کرد و منجر به شهادت یک نفر دیگر هم شد و نفر دوم هم با درگیری که ایجاد شد به هلاکت رسید.

معاون امنیتی وزیر کشور  ادامه داد: در حادثه مجلس نیز باید به چند نکته اشاره کنم اول اینکه این افراد با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع یعنی دربی که عمدتاً ارباب رجوعی که با نمایندگان مجلس و دفاترشان کار دارند از این محل وارد می‌شوند و از همان درب ورودی که با نیروهای محافظ مجلس مواجه می‌شوند اقدام به تیراندازی می‌کنند و سپس اولین کسی که در آنجا حضور داشته مورد هدف قرار می‌دهند و با رعب و وحشت وارد محوطه می‌شوند که در همان لحظات اولیه نیروهای سپاه پاسداران که مسئولیت تأمین امنیت مجلس را بر عهده داشتند وارد عمل شدند و منطقه اصلی مجلس یعنی صحن مجلس و تمام کمیسیون‌ها را تحت کنترل قرار دادند.

وی تأکید کرد: این افراد که وارد ساختمان جنبی مجلس شده بودند در مسیری که دفاتر نمایندگان مجلس قرار دارد اقدام به تیراندازی به افراد کردند و آنها را مورد هدف قرار دادند و تا این لحظه بر اساس گزارش اورژانس بیش از ۳۰ نفر مصدوم داشتیم که به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند و تاکنون شهادت دو نفر تأیید شده البته آمار قطعی را باید بعداً اعلام کنیم.

ذوالفقاری تأکید کرد: طبق گزارش‌هایی که داریم این افراد ۴ نفر بودند که وارد ساختمان جنبی مجلس شدند و تاکنون یک نفر ‌آنها کشته شده و یک نفر دیگر هم اعلام کرده‌اند که به صورت  انتحاری خودش را منفجر کرده اما قطعاً هنوز تأیید نشده و در ادامه کار نیز اطراف مجلس را کاملاً به کنترل در آوردیم و همچنین قسمتی که نمایندگان مجلس در صحن و در کمیسیون‌ها حضور داشتند کار عادی خود را ادامه دادند و هیچ مشکلی برای آن قسمت به وجود نیامد.

معاون امنیتی وزیر کشور  افزود: سعی شد که در آن منطقه مردم تجمع نکنند چون احتمال می‌دادیم که ممکن است از این تیم تروریستی افراد دیگری باشند که بخواهند اقدامات بعدی را انجام دهند که این قسمت‌ها هم مورد مراقبت قرار گرفت. همچنین به سراسر کشور اعلام آمادگی شد و تمام اماکنی که احتمال داده شده که ممکن است مورد اهداف گروهک‌ها قرار بگیرند مورد پوشش قرار گرفتند.

وی یادآور شد: در ادامه کار نیز احساس شد که نیاز است نیروهای ویژه یگان ویژه نیروی انتظامی وارد صحنه شود که طبق هماهنگی‌هایی که با سپاه و فرمانده نیروی انتظامی انجام شد نیروهای نوپو هم از حدود یک ساعت و ده دقیقه قبل وارد صحن و قسمتی که تروریست‌ها هستند شدند و آنها کاملاً در محاصره هستند و قطعاً تا ساعت آینده این مسأله خاتمه پیدا می‌کند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

دکتر ضیایی گفت: این شرکت امروز یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است، به گونه‌ای که در ۴ ماه امسال به اندازه کل حجم صادرات سال گذشته، صادرات داشته است؛ ولی اگرچه تناژ صادراتی آن...
سید موسی موسوی گفت:بهسازی و تعریض محور «اسیر- مهر- وراوی» از ابتدای ورود به مجلس در دستور کار ما بود و برای این مهم جلساتی را با وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه...

مطالب مرتبط با برچسب

حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اقدامات تروریستی که مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) را هدف قرار داد، محکوم کرد. به نقل از العهد، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای به اقدامات تروریستی که مجلس شورای اسلامی...
حجت‌الاسلام سیدمهدی تقوی، فعال قرآنی و مدیرعامل سابق خبرگزاری ایکنا در پی عملیات تروریستی امروز به مجلس به مقام رفیع شهادت رسید. به نقل از مهر، سید مهدی تقوی مدیر عامل سابق خبرگزاری ایکنا و از فعالان جامعه قرآنی کشور در...