شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ورود هواپیمای ایرباس به کشورمان از نشانه های پیروزی برجام است
۲۸ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۳۱

الیاس حضرتی :

ورود هواپیمای ایرباس به کشورمان از نشانه های پیروزی برجام است

الیاس حضرتی ، نماینده مردم تهران  با اشاره به سالگرد اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: اجرای برجام هنوز مراحل ابتدایی خود را می‌گذراند و دستاوردهای آن ادامه خواهد داشت و بخشی از آن نیز در سایه نقض عهد آمریکایی‌ها قرار گرفت و بخشی از آن به دلیل ضعف سیستم داخلی ما نظیر سیستم بانکی با مشکل مواجه است  و اما در همین حدی که اجرا شده نیز یک دستاورد بزرگ بوده است.

وی افزود: تا پیش از اجرای برجام در بخش های مختلف دچار گرفتاری‌های فراوانی بودیم که تداوم آنها می‌تواند شرایط عمومی کشور را بحرانی‌تر از حالت کنونی کند و گشایش‌های آن نظیر جاری شدن بیمه‌های کشتی و حمل و نقل دریایی امکان توسعه صادرات محصولات نفتی و گازی، جذب سرمایه گذار خارجی، بازگشت بخشی از سرمایه‌های بلوکه شده و سایر دستاوردها از جمله دستاوردهایی است که برجام برای ما داشته است.

وی تصریح کرد: در بخش هوایی ما شاهد آن بودیم که بلافاصله بعد از تمدید تحریم‌های ایسا از سوی سنای آمریکا، قرارداد هواپیمایی جمهوری اسلامی و بوئینگ به امضا رسید و امروز این قرارداد جزء قراردادهای بی نظیری است که در طول ۳۷ سال پس از انقلاب اسلامی در حوزه انتخابی امضا شد. همچنین  ورود هواپیمای ایرباس به کشورمان از نشانه های پیروزی برجام است .

حضرتی با بیان اینکه کاهش سطح ایران هراسی و تبلیغات سوء و غلط علیه ایران در سطح دنیا با برجام حاصل شد، گفت: در بخش دیپلماسی خارجی این اتفاق یک دستاورد است و وزارت امور خارجه، سازمان انرژی اتمی، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی از این رهگذر منافع ملی فراوانی را خواهند برد. همچنین گردشگری نیز می‌تواند از اثرات برجام بهره‌مند باشد.

وی تاکید کرد: اگر برجام نبود  مصیبت‌های شدیدی در حوزه اقتصاد داشتیم و اقتصاد غیر قابل پیش بینی و غیر مطمئن باعث سقوط آزاد کشورمان می‌شد و موج ایران هراسی برای همه شهروندان ایرانی زیان بار می‌بود، اما به حمدالله با تدبیر رهبری و مقاومت ملت راه برای پیشرفت باز شده است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...
به نقل از ایرنا،این مهم در راستای نام‌گذاری سال جاری با عنوان «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» توسط رهبر معظم انقلاب، همچنین لزوم حمایت از صاحبان صنایع کوچک انجام شد. به این منظور صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با پذیرش ریسک...

مطالب مرتبط با برچسب

نماینده مردم تهران در گفتگو با ایسنا به بیان وضعیت فعلی رسانه ها در ایران پرداخته و از بیان اینکه جسارت را از روزنامه نگار گرفته ایم گفت : توقیف حتی آخرین راه هم برای روزنامه نیست ! " توقیف "...