سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی, سیاسی, صنعت و معدن  »   وزیر بهداشت به هاوانا می رود / همکاری اقتصادی ایران و کوبا
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۳۸

شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا برگزار می شود

وزیر بهداشت به هاوانا می رود / همکاری اقتصادی ایران و کوبا

دکتر اسدی لاری، مشاور وزیر بهداشت در امور بین الملل در این باره گفت: پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در سال ۱۳۹۰ برگزار شده بود و پس از پنج سال وقفه، با توجه به تلاش دولت یازدهم برای احیاء فضای اقتصادی بین دو کشور، برگزاری کمیسیون شانزدهم از اهمیت ویژه‌ای برای دو کشور برخوردار است.

وی در این زمینه گفت: در حال حاضر دستگاه های مختلف تمایل خود را برای برقراری روابط به خصوص در زمینه علم و فناوری با کشور کوبا ابراز داشته اند و تلاش ما نیز بر این است تا تسهیلات لازم را در این راستا فراهم کنیم.
دکتر اسدی لاری با اشاره به تعداد بالای اسناد آماده مبادله در این سفر خاطرنشان کرد: از جمله سندهایی که در این سفر مبادله خواهد شد، سند جامع همکاری های کشاورزی، سند همکاری جامع ورزشی، برنامه همکاری هلال احمر با صلیب سرخ کوبا، موافقتنامه های غذایی، توافق لغو گذرنامه های خدمت، تفاهم نامه همکاری نانوفناوری، تفاهم نامه های همکاری های دانشگاهی با دانشگاه تهران، پروتکل دارویی و تجهیزات پزشکی است.
وی در این مورد افزود: از دیگر اسناد می توان به برنامه زمان بندی تولید مشترک واکسن پنتاوالان (پنجگانه) با موسسه پاستور ایران، تفاهم نامه های همکاری در زمینه آب و برق و تفاهم نامه شبکه هیسپان تی وی اشاره کرد.
مشاور وزیر بهداشت در امور بین الملل خاطرنشان کرد: مجموعا ۱۵ سند برای امضا و تبادل میان دوکشور آماده است که برنامه ریزی بسیار گسترده ای با کمک طرف کوبایی بوده است.
براساس گزارش وبدا، وی همچنین با اشاره به دیدارها و بازدیدهای وزیر بهداشت کشورمان در حاشیه شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا اضافه کرد: چهارشنبه شب وزیر بهداشت به هاوانا می رود تا با مسوولان بلندپایه این کشور نیز در خصوص همکاری فناوری‌های واکسن و دارو و مبادلات اقتصادی در این زمینه به تبادل نظر بپردازد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی  , سیاسی  , صنعت و معدن

استاندار فارس که سه‌شنبه در آیین بزرگداشت روز دانشجو شرکت کرده بود با بیان مشکلات استان خواستار مشارکت دانشگاهیان برای حل معضلات شد و گفت: استفاده از توان آنان در این زمینه ضروری است و بهره خواهیم گرفت. محمد هادی...
بنکسی، هنرمند خیابانی معروف اهل انگلیس، با فروش اثری که روی دیوار زندان ریدینگ (Reading prison) کشیده از تبدیل این زندان که اسکار وایلد دو سال از عمر خود را در آن سپری کرد، به یک ساختمان مسکونی جلوگیری می‌کند. این اثر که...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها