سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   وزیر خارجه آلمان؛ از روسیه گاز می خریم اما از آمریکا نه!
۱۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۲

وزیر خارجه آلمان؛ از روسیه گاز می خریم اما از آمریکا نه!

وزیر خارجه آلمان گفت: تصویب هر گونه قانونی در آمریکا که به موجب آن اروپایی ها مجبور باشند از خرید گاز از روسیه صرفنظر کنند برای ما قابل قبول نیست.

به نقل از راشاتودی، آلمان اعلام کرده است با هر گونه طرح یا لایحه آمریکایی که هدف آن تحریم شرکت های اروپایی فعال در بخش انرژی روسیه است به شدت مخالفت خواهد کرد.

برلین به واشنگتن مشکوک است که می خواهد با این گونه اقدامات، شرکت های اروپایی را از سرمایه گذاری در بخش انرژی و گاز روسیه باز دارد و آنها را تشویق کند که از آمریکا گاز خریداری کنند.

«زیگمار گابریل» وزیر امور خارجه آلمان در همین رابطه گفت: ما بر این باوریم که تصویب هر گونه قانونی در آمریکا که به موجب آن اروپایی ها مجبور باشند از خرید گاز از روسیه صرفنظر کنند و به جای آن با قیمت به مراتب بالاتر از آمریکا گاز خریداری کنند برای ما اصلا قابل قبول نیست.

رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان در ادامه سخنان خود به تحریم های جدیدی که علیه روسیه در مجلس سنای آمریکا تصویب شده است اشاره کرد که بر اساس آن دولت آمریکا باید اولویت را به صادرات منابع انرژی خود بدهد تا این گونه بازار اشتغال زایی در خود آمریکا رونق گیرد و در همین راستا سیاست خارجی آمریکا نیز تقویت شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا، مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند. خسارت مالی ناشی از...
دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...

مطالب مرتبط با برچسب