سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی, انرژی  »   وضعیت بحرانی پست‌های شاخص برق کشور
۱۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۳

وضعیت بحرانی پست‌های شاخص برق کشور

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان این که در ۳۰ تیرماه پارسال ۵۲ هزار و ۷۰۰مگاوات پیک کشور را شاهد بوده‌ایم و در حال حاضر پیک بار ۱۰۰۰مگاوات بیشتر به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: به فرض ایده ال بودن شرایط نیروگاه‌های موجود بیشتر از ۵۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات بیشتر نمی‌توان از ظرفیت نیروگاهی کشور استفاده کرد.

محمودرضا حقی‌فام با بیان این که پیک بار نسبت به منحنی مصرف افزایش چشمگیری داشته است، متذکر شد: این عامل باعث فشار بر اقتصاد برق و صرف هزاران میلیارد تومان در تولید، انتقال و توزیع شده است.

حقی‌فام مدیریت مصرف را به عنوان یک پیوست بسیارمهم در مدیریت کشور و آن را عاملی برای افزایش امنیت انرژی و اقتصاد کشوربرشمرد.

وی با بیان نقش مهم اقتصادی مدیریت مصرف، تصریح کرد: در حال حاضر متوسط بهای قبض مشترکین برق در کشور از ابتدای سال تاکنون ۲۴ هزار تومان بوده و این ارزان بودن قیمت برق در آینده محدودیت‌های مالی شدیدی را برای وزارت نیرو ایجاد خواهد کرد.

این مسئول با اشاره به رده‌ی دهم و یازدهمی کشور از لحاظ آلایندگی در جهان، مدیریت مصرف را مهم‌ترین شیوه برای کاهش الایندگی بیان کرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ابراز نگرانی کرد : درحال حاضر برخی از پست‌های شاخص برق کشور با استفاده از ظرفیت ۹۵ درصد از توان پست به وضعیت قرمز رسیده و این درحالی است که اگر ۷۰ درصد از ظرفیت یک پست مورد استفاده قرار گیرد، به آن وضعیت بحرانی اطلاق می‌شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی

دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...
آیدین هاشمی  گفت:این پروژه مهم در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند. به‌خاطر تصادفات زیاد...

مطالب مرتبط با برچسب