جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   پایان سال 97 پایان صدور “کارت‌های ملی هوشمند”
۱۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۳۹

پایان سال ۹۷ پایان صدور “کارت‌های ملی هوشمند”

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور  در نشست خبری سازمان ثبت احوال کشور از امیدواریش برای اتمام صدور کارت های ملی هوشمند تا پایان سال ۹۷ سخن گفت.

سیف الله ابوترابی گفت: این کارت به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک محسوب می‌شود و تا کنون بیش از ۲۴ میلیون نفر از جمعیت کشور کارت هوشمند ملی را دریافت کرده‌اند.

اولین مرحله استفاده از این کارت برای احراز هویت است. در آینده امکاناتی مانند استفاده از آن به عنوان کارت سلامت و یا کارت بانکی هم پیش بینی شده است. این کارت‌ها ظرفیت‌های متعددی دارند و پیش بینی ما این است که کاربردی‌تر شود. در سال جاری پیگیر ساز و کارهای قانونی برای کاربردی شدن کارت‌ها هستیم.

ابوترابی عنوان کرد: تمهیدات لازم برای ثبت درخواست و صدور کارت ملی هوشمند اندیشیده شده و مردم با مراجعه به ادارات پست و پیشخوان می‌توانند کارهایشان را انجام بدهد. حتی شرایطی پیش بینی شده که عکس زنده افراد در محل گرفته می‌شود.

وی در مورد تعداد افرادی که تا کنون کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند گفت: بیش از ۲۴ میلیون تا کنون کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند و جامعه هدف ما این است که با همت و تلاش مردم ۴۰ میلیون دیگر را به این آمار اضافه کنیم تا به عنوان یک کار مهم پایان سال ۹۷ پایان صدور کارت‌های ملی هوشمند باشد.

ابوترابی در مورد اینکه بر اساس پیش بینی‌ها قرار است چه تعداد کارت هوشمند صادر شود گفت: ظرفیت ما حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون است و پیش بینی می‌کنیم با مراجعه مردم بتوانیم حداقل ۲۰ میلیون نفر را در امسال پوشش بدهیم و امیدواریم تا پایان سال ۹۷ پروژه را به سرانجام برسانیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب