شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   پایش‌ واحدهای صنعتی در بهارستان و شهریار
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۲۵

پایش‌ واحدهای صنعتی در بهارستان و شهریار

روسای اداره محیط زیست شهرستان‌های بهارستان و شهریار به تشریح پایش‌ واحدهای صنفی و صنعتی این دو شهرستان پرداختند و از صدور اخطاریه برای برخی از آن‌ها خبر دادند.

به نقل از ایسنا، شیدا آکار – رییس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان- از پایش ۱۰۱ واحد صنفی صنعتی این شهرستان خبرداد و اظهارکرد: واحدهایی که اخطاریه تعطیلی دریافت کرده‌اند در صورت عدم رفع آلایندگی تعطیل خواهند شد .

وی در ادامه درباره واحدهای پایش شده گفت:  ۱۷ مورد اخطاریه رفع آلایندگی و سه مورد اخطاریه تعطیلی دریافت کرده‌اند. واحدهایی که اخطاریه گرفته‌اند، چنانچه واحدهای مجاز باشند در صورت رفع آلایندگی قابلیت فعالیت مجدد خواهند داشت.

 پایش ۲۷۸ واحد صنعتی و خدماتی طی سال گذشته در شهرستان شهریار 

محمودرضا سعید پور- رییس اداره محیط زیست شهرستان شهریار- با ارائه آمار پایش‌های این شهرستان طی سال گذشته اظهارکرد: در سال گذشته ۲۷۸ مورد پایش زیست‌محیطی صنایع مختلف و واحدهای خدماتی داشتیم که از این تعداد  ۴۹ مورد اخطاریه آلایندگی زیست محیطی دریافت کردند.

وی افزود: ۱۲ مورد نیز پرونده حقوقی تشکیل شد و  ۶۶ مورد رسیدگی به شکایت‌های مردمی داشتیم  که به صورت مکتوب یا گزارش تلفنی بوده است. در ۶۷ مورد نیز واحدها خود اظهاری کرده‌اند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان شهریار اظهار کردچنانچه واحدهای آلاینده با دریافت اخطاریه اول رفع آلایندگی نکنند، ما مجدد برای پایش به واحد سر می‌زنیم و اگر مشاهده کنیم که آلایندگی رفع نشده باشد، اقدامات حقوقی لازم را انجام می‌دهیم  و آنان را به مرجع قضایی معرفی می‌کنیم و نام واحد در فهرست صنایع آلاینده شهرستان قرار می‌گیرد.

سعیدپور در پایان گفت: طی سال‌های ۹۲ الی ۹۵ در مجموع  ۱۱۲۱ مورد پایش انجام ، ۴۹۶ مورد اخطاریه،۲۷ مورد اقدامات حقوقی انجام شد همچنین ۳۱۰ مورد رسیدگی به شکایت مردمی و ۲۰۱ مورد خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی صورت گرفت.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

با کاهش دمای هوا و پایداری‌های جوی، از کیفیت هوای تهران کاسته شده و هوا برای گروههای حساس جامعه آلوده استبه نقل ازخبرگزاری مهر، کیفیت هوای پایتخت همزمان با پایداری‌های جوی کاهش یافته و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های...
رییس پردیس انرژی و محیط زیست ضمن تشریح آخرین اخبار از پاک سازی آب های آلوده به مواد هیدروکربوری، از ساخت دستگاهی برای اندازه گیری آلاینده های هوا خبر داد. به نقل از ایسنا، جابر نشاطی با تاکید بر اینکه پژوهشگاه...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها