شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   پایش‌ واحدهای صنعتی در بهارستان و شهریار
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۲۵

پایش‌ واحدهای صنعتی در بهارستان و شهریار

روسای اداره محیط زیست شهرستان‌های بهارستان و شهریار به تشریح پایش‌ واحدهای صنفی و صنعتی این دو شهرستان پرداختند و از صدور اخطاریه برای برخی از آن‌ها خبر دادند.

به نقل از ایسنا، شیدا آکار – رییس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان- از پایش ۱۰۱ واحد صنفی صنعتی این شهرستان خبرداد و اظهارکرد: واحدهایی که اخطاریه تعطیلی دریافت کرده‌اند در صورت عدم رفع آلایندگی تعطیل خواهند شد .

وی در ادامه درباره واحدهای پایش شده گفت:  ۱۷ مورد اخطاریه رفع آلایندگی و سه مورد اخطاریه تعطیلی دریافت کرده‌اند. واحدهایی که اخطاریه گرفته‌اند، چنانچه واحدهای مجاز باشند در صورت رفع آلایندگی قابلیت فعالیت مجدد خواهند داشت.

 پایش ۲۷۸ واحد صنعتی و خدماتی طی سال گذشته در شهرستان شهریار 

محمودرضا سعید پور- رییس اداره محیط زیست شهرستان شهریار- با ارائه آمار پایش‌های این شهرستان طی سال گذشته اظهارکرد: در سال گذشته ۲۷۸ مورد پایش زیست‌محیطی صنایع مختلف و واحدهای خدماتی داشتیم که از این تعداد  ۴۹ مورد اخطاریه آلایندگی زیست محیطی دریافت کردند.

وی افزود: ۱۲ مورد نیز پرونده حقوقی تشکیل شد و  ۶۶ مورد رسیدگی به شکایت‌های مردمی داشتیم  که به صورت مکتوب یا گزارش تلفنی بوده است. در ۶۷ مورد نیز واحدها خود اظهاری کرده‌اند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان شهریار اظهار کردچنانچه واحدهای آلاینده با دریافت اخطاریه اول رفع آلایندگی نکنند، ما مجدد برای پایش به واحد سر می‌زنیم و اگر مشاهده کنیم که آلایندگی رفع نشده باشد، اقدامات حقوقی لازم را انجام می‌دهیم  و آنان را به مرجع قضایی معرفی می‌کنیم و نام واحد در فهرست صنایع آلاینده شهرستان قرار می‌گیرد.

سعیدپور در پایان گفت: طی سال‌های ۹۲ الی ۹۵ در مجموع  ۱۱۲۱ مورد پایش انجام ، ۴۹۶ مورد اخطاریه،۲۷ مورد اقدامات حقوقی انجام شد همچنین ۳۱۰ مورد رسیدگی به شکایت مردمی و ۲۰۱ مورد خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی صورت گرفت.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از ایرنا، یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. ایزدخواه به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم ممانعت از دور زدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها...
در پی تشدید شیوع بیماری کووید ۱۹ و افزایش روند بستری ها، بنابر اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به مدت دو هفته در شهر تبریز تعطیل خواهند بود. برگرفته از سایت باشگاه خبرنگاران...

مطالب مرتبط با برچسب

رییس پردیس انرژی و محیط زیست ضمن تشریح آخرین اخبار از پاک سازی آب های آلوده به مواد هیدروکربوری، از ساخت دستگاهی برای اندازه گیری آلاینده های هوا خبر داد. به نقل از ایسنا، جابر نشاطی با تاکید بر اینکه پژوهشگاه...
امروز یکم اذر 95 ، بعد از 12 روز آلودگی ، هوای تهران پاک شد ، با اولین بارش برف پاییزی در شرایط پاک قرار گرفت. در بیشتر کلانشهر های تهران میزان غلظت آلاینده اوج گرفته است اما فردا با بارش...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها