سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی, برندگان مناقصات  »   برنده مناقصه فروش نفت آمریکا به هند مشخص شد
۲۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۵

برنده مناقصه فروش نفت آمریکا به هند مشخص شد

پتروچاینا برنده مناقصه فروش نفت آمریکا به هند شد. هند بعنوان سومین کشور بزرگ وارد کننده نفت جهان برای نخستین بار نفت خام از آمریکا وارد خواهد کرد و یک شرکت چینی برنده این مناقصه شده است.

این خرید پس از دیدار نارندرا مودی، نخست وزیر هند، از آمریکا در ماه ژوئن صورت می‌گیرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در این دیدار اظهار کرده بود که کشورش به دنبال صادرات بیشتر محصولات انرژی به هند است.

به نقل از رویترز، شرکت ایندین اویل ۱.۶ میلیون بشکه نفت مارس آمریکا را که یک نفت سنگین با سولفور بالا است و ۴۰۰ هزار بشکه نفت وسترن کانادین سلکت را خریداری کرده است.

پتروچاینا برنده مناقصه برای فروش این محموله‌ها شده و انتظار می‌رود این محموله از منطقه “گلف کاست” آمریکا بارگیری شود. شرکت ایندین اویل برای خرید این محموله ملزم به دریافت اجازه ویژه از وزارت کشتیرانی بود زیرا مقررات داخلی به نفع استفاده از کشتی‌های حامل پرچم هند برای واردات است.

هند جدیدترین کشور آسیایی پس از کره جنوبی، ژاپن، چین، تایلند، استرالیا و تایوان است که نفت آمریکا را خریداری می‌کند، زیرا این کشورها پس از اینکه کاهش تولید اوپک قیمت نفت سنگین ترش خاورمیانه یا گریدهای دارای سولفور بالا را افزایش داد، به دنبال متنوع کردن واردات نفت از سایر مناطق هستند.

پالایشگاه‌های هندی پس از انجام تغییراتی در کارخانه‌هایشان که فرآوری گریدهای سنگین و دارای سولفور بالا را راحت‌تر کرده است، به دنبال چنین گریدهایی به عنوان خوراک بوده‌اند زیرا این گریدها معمولا به قیمت پایین‌تری نسبت به سایر انواع نفت فروخته می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، آمریکا ممکن است برای شرکت‌های هندی به یک منبع جایگزین برای چنین گریدهایی تبدیل شود. پالایشگاه هندی بهارات پترولیوم نیز قصد دارد نخستین محموله نفت خام آمریکا را خریداری کند و برای این منظور یک مناقصه خرید منتشر کرده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , برندگان مناقصات

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب