سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   صنعت و معدن  »   پراید از سال 97 از چرخه تولید کنار می رود
۱۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۱

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

پراید از سال ۹۷ از چرخه تولید کنار می رود

 

وزیر صنعت، معدن و تجارتدر نشست خبری خود به مناسب روز صنعت و معدن درباره تولید پراید و مشکلات استانداردی آن گفت: بیش از ۷۰درصدتولید گروه صنعتی سایپا متعلق به تولید پراید بوده که این نسبت هر ساله با کاهش تولید مواجه شده است و تولید سال گذشته به ۳۴درصد و سال جاری نیز ۲۸درصد از مجموع تولید را به خود اختصاص داده است اما طبق استانداردهای سختگیرانه‌ای که دولت برای خودروها در نظر گرفته است، پراید از سال ۹۷ از چرخه تولید کنار می رود.

نعمت زاده تاکید کرد: نمونه این قیمت‌گذاری را در سیستم حواله پراید و پژو که در سال‌های گذشته برای نخستین بار به تولید رسیدند شاهد بودیم و باید تاکید شود که مردم فریب اینگونه دلالی ها را نخورند.

همچنین، وی درباره خوردو ۲۰۰۸ نیز گفت: قیمت گذاری این خودرو ارتباطی با وزارتخانه ندارد چرا که زیر نظر یک کارخانه به تولید می رسد و شورای رقابت نیز قیمت‌گذاری را در دست می گیرد و ما تنها یکی از اعضای حاضر در شورای رقابت هستیم ؛ از سوی دیگر باید توجه داشت که ۲۰۰۸ خودروی جدید تولیدی کشور پس از دوران پسابرجام و تحریم‌هاست، بنابراین نمی توانیم با تیراژ بالا نسبت به تولید آن اقدام کنیم و تا زمانی که خط تولید این خودرو به تولید حداکثری خود نرسد، تقاضا در بازار با مشکلاتی مواجه می شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال آینده خط تولید این خودرو به صورت کامل شروع به کار کرده و مشکلات تامین این خودرو نیز از بین می رود.

وزیر صنعت درباره قیمت گذاری این کالا در بازار نیز اینگونه گفت که هیچ گونه قیمت‌گذاری برای این کالا تعیین نشده و برای قیمت‌گذاری آن نیز تصمیم خاصی گرفته نشده و باید اعلام کرد که تمامی قیمت‌های مطرح شده فعلی کاذب بوده و دولت نیز برای قیمت‌گذاری، عددی در نظری نگرفته و اعلام قیمت‌ محصولات خودرویی را موکول به سطح عرضه و تقاضای آن کرده است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع صنعت و معدن

آیدین هاشمی  گفت:این پروژه مهم در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند. به‌خاطر تصادفات زیاد...
محمدتقی زاجکانی ها گفت: از ۴۲ روستای فاقد راه آسفالته، ۳۶ روستا در شهرستان قزوین از جمله ۱۴ روستا در بخش رودبار الموت غربی و ۱۲ روستا نیز در بخش طارم سفلی قرار دارند.  از سوی معاونت برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت...

مطالب مرتبط با برچسب