دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی, بانک و بیمه  »   پرداخت وام ازدواج ده میلیونی به متقاضیان
۱۷ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۵۴

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خبر داد

پرداخت وام ازدواج ده میلیونی به متقاضیان

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج ده میلیونی به متقاضیان قبل و بعد از ابلاغ قانون بودجه ٩٥ خبر داد.

میرمحمد صادقی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران در خصوص وضعیت تسهیلات دهی بانک ها گفت: به بانک ها ابلاغ شد تا همه افراد متقاضی را مشمول پرداخت وام  ازدواج ده میلیونی کنند که بر این اساس از ابتدای سال ٩۴ تا شانزده آذر سال قبل ۵٨٠ هزار فقره وام ازدواج به میزان دو هزار و ۴۵۰میلیاردتومان پرداخت شد؛  امسال نیز ۵٩٠ هزار نفر مبلغ۵ هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان وام گرفتند.

وی ادامه داد:در سال جاری به  ۹۰ هزار نفر در مردادماه، ١١٠ هزار نفر در شهریور، ۹۰ هزار نفر در مهر ماه  و ٨۶ هزار نفر در  ابان ماه تسهیلات ده میلیون تومانی پرداخت شده است.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی افزود: در بخش قرض الحسنه ازدواج پس از ابلاغ قانون بودجه ٩۵ که بانکها را مکلف به ارایه پرداخت وام ازدواج ده میلیونی کرده بود، پرداخت وام ها آغاز شد که بر این اساس مقرر شد تمامی متقاضیان قبل و بعد از ابلاغ بودجه، مشمول پرداخت وام شوند.

به گفته میرمحمد صادقی، هفده هزار نفر ایثارگر از تسهیلات بیست میلیون تومانی دریافت کرده اند که رشد دو تا سه برابری داشته است.

 همچنین وی اظهار کرد: از ابتدای راه اندازی سامانه تاکنون ٨ میلیون و ٢٠٠ هزار نفر وام ازدواج گرفته اند.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , بانک و بیمه

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب