شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی, امور زیربنایی  »   پرداخت وجه مرکبات درجه سه باغداران گلستانی آغاز می شود
۶ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۵۳

از هفته آینده

پرداخت وجه مرکبات درجه سه باغداران گلستانی آغاز می شود

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی استان گلستان گفت: با پیگیری های صورت گرفته امیدواریم از هفته آینده بخشی از وجه مرکبات درجه سه خریداری شده از باغداران گلستانی پرداخت شود.

 سیدمحسن کیا الحسینی، معاون فنی و بازرگانی روستایی استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از زمانی که باغداران تصمیم به تحویل پرتقال‌های خود می‌گیرند تا زمانی که به مراکز فرآوری در خارج استان تحویل داده شود، حدود ۴ تا ۵ روز زمان می برد که این مسئله موجب بالا رفتن ضایعات محصول می‌شود.

وی با بیان اینکه جهت پرداخت وجه باید این محصولات در سامانه محصولات کشاورزی ثبت شود، عنوان کرد: با توجه به ضایعات فراوان، تاکنون امکان ثبت محصولات باغداران در سامانه وجود نداشت، اما با پیگیری هایی که صورت گرفت، توانستیم موافقت ثبت ضایعات معقول و متعارف را برای ثبت در سامانه بگیریم. بر این اساس، از هفته آینده پرداخت وجه مرکبات درجه سه باغداران گلستانی آغاز می شود .

کیا الحسینی تصریح کرد: از امروز می توانیم محصولات خود را در سامانه ثبت کنیم و بر اساس قول هایی که از مرکز تعاون روستایی کشور گرفتیم، امیدواریم بتوانیم از هفته آینده بخشی از طلب باغداران استان را پرداخت کنیم.

محمد تقی رجایی، مدیر تعاون روستایی استان گلستان گفت: تاکنون ۶۵۰۰ تن مرکبات درجه سه به صورت تضمینی از باغداران گلستانی خریداری شد. مرکبات درجه سه باغداران گلستانی در شهرک صنعتی بندرگز، ناحیه صنعتی نوکنده و شهرک صنعتی کردکوی به صورت تضمینی خریداری می شود.

وی خاطرنشان کرد: خرید تضمینی مرکبات درجه سه در گلستان از هفتم دی آغاز شده و تا ۱۵ بهمن به نرخ هرکیلو گرم ۵۵۰۰ ریال ادامه خواهد داشت.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , امور زیربنایی

به نقل از ایرنا، یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. ایزدخواه به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم ممانعت از دور زدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها...
در پی تشدید شیوع بیماری کووید ۱۹ و افزایش روند بستری ها، بنابر اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به مدت دو هفته در شهر تبریز تعطیل خواهند بود. برگرفته از سایت باشگاه خبرنگاران...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها