چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اجتماعی, امور زیربنایی  »   پرداخت وجه مرکبات درجه سه باغداران گلستانی آغاز می شود
۶ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۵۳

از هفته آینده

پرداخت وجه مرکبات درجه سه باغداران گلستانی آغاز می شود

معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی استان گلستان گفت: با پیگیری های صورت گرفته امیدواریم از هفته آینده بخشی از وجه مرکبات درجه سه خریداری شده از باغداران گلستانی پرداخت شود.

 سیدمحسن کیا الحسینی، معاون فنی و بازرگانی روستایی استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از زمانی که باغداران تصمیم به تحویل پرتقال‌های خود می‌گیرند تا زمانی که به مراکز فرآوری در خارج استان تحویل داده شود، حدود ۴ تا ۵ روز زمان می برد که این مسئله موجب بالا رفتن ضایعات محصول می‌شود.

وی با بیان اینکه جهت پرداخت وجه باید این محصولات در سامانه محصولات کشاورزی ثبت شود، عنوان کرد: با توجه به ضایعات فراوان، تاکنون امکان ثبت محصولات باغداران در سامانه وجود نداشت، اما با پیگیری هایی که صورت گرفت، توانستیم موافقت ثبت ضایعات معقول و متعارف را برای ثبت در سامانه بگیریم. بر این اساس، از هفته آینده پرداخت وجه مرکبات درجه سه باغداران گلستانی آغاز می شود .

کیا الحسینی تصریح کرد: از امروز می توانیم محصولات خود را در سامانه ثبت کنیم و بر اساس قول هایی که از مرکز تعاون روستایی کشور گرفتیم، امیدواریم بتوانیم از هفته آینده بخشی از طلب باغداران استان را پرداخت کنیم.

محمد تقی رجایی، مدیر تعاون روستایی استان گلستان گفت: تاکنون ۶۵۰۰ تن مرکبات درجه سه به صورت تضمینی از باغداران گلستانی خریداری شد. مرکبات درجه سه باغداران گلستانی در شهرک صنعتی بندرگز، ناحیه صنعتی نوکنده و شهرک صنعتی کردکوی به صورت تضمینی خریداری می شود.

وی خاطرنشان کرد: خرید تضمینی مرکبات درجه سه در گلستان از هفتم دی آغاز شده و تا ۱۵ بهمن به نرخ هرکیلو گرم ۵۵۰۰ ریال ادامه خواهد داشت.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , امور زیربنایی

حمید مجتهدی، سازنده مستند «ایران» پس از ۲۰ سال ثبت آثار تاریخی، ملی و مذهبی کشورمان امروز درگذشت. بر اساس این گزارش،مستندساز و تصویربردار حوزه مستند عصر امروز سه‌شنبه اول تیرماه بر اثر عوارض ابتلا به سرطان درگذشت. فرزند حمید مجتهدی در...
فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...

مطالب مرتبط با برچسب