شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   پرونده کاروان ورزش ایران با عنوان سومی بسته شد
1 خرداد 1396 , ساعت 20:04

پرونده کاروان ورزش ایران با عنوان سومی بسته شد

پرونده چهارمین دوره بازیهای کشورهای اسلامی درحالی برای کاروان ورزش ایران با عنوان سومی بسته شد که در دوره گذشته این مسابقات ورزش ایران در جایگاه دوم قرار گرفته بود.

به نقل از مهر، چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی پس از ١٠ روز رقابت میان حدود چهار ورزشکار شرکت کننده از ۵۴ کشور، امروز با برگزاری فینال تیمی تنیس روی میز مردان در باکو به پایان رسید.

تیم تنیس روی میز مردان ایران در این دیدار مقابل ترکیه پیروز شد و به مدال طلا دست یافت. با برگزاری این دیدار، این دوره از بازی های کشورهای اسلامی به پایان رسید و پرونده کاروان کشورمان هم بسته شد.

کاروان ورزش ایران که با ١۶١ ورزشکار در دوره چهارم بازی های کشورهای اسلامی شرکت کرد، مدال آوری در این دوره را از همان روز اول با طلای نرجس امام قلی نژاد و بعد از آن نقره الهه احمدی در تفنگ بادی ۱۰ متر آغاز کرد و با مدال طلا در بخش تیمی تنیس روی مردان به پایان رساند. در این میان هم هر روز ورزشکاران کشورمان مدال های جدیدی را به مجموع مدال های کاروان کشورمان اضافه کردند.

مجموع ٩٨ مدال شامل ٣٩ طلا، ٢۶ نقره و ٣٣ برنز حاصل عملکرد ورزشکاران کشورمان در این دوره بازی های کشورهای اسلامی بود. کاروان ایران با این عملکرد و رکوردهایی همچون هت تریک سه ورزشکار کشورمان از رشته های شیرجه و زورخانه ای و همچنین طلایی شدن هر ۶ ورزشکار تیم ووشو، در رده سوم جدول توزیع مدال ها ایستاد.

این نتیجه مدالی و جایگاه سومی در حالی برای کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی رقم خورد که در دوره پیشین همین بازی ها، کاروان کشورمان در جایگاه دوم ایستاده بود.

کاروان ایران که در اولین دوره بازی های کشورهای اسلامی  (٢٠٠۵ عربستان) با ٣٠ مدال شامل ١٠ طلا، ٩ نقره و ١١ برنز در جایگاه دوم قرار گرفت، در سومین دوره این بازی ها هم که سال ٢٠١٣ به میزبانی اندونزی برگزار شد، کاروان ایران با با ۵٩ مدال شامل ٣٠ طلا، ٢٧ نقره و ١٢ برنز بعد از میزبان در جایگاه دوم ایستاد.

در این دوره اما کاروان ایران که ورزشکارانی دو برابر دوره قبل را در اختیار داشت در مجموع ٣٩ مدال از دوره قبل بیشتر گرفت و حتی از نظر تعداد مدال طلا هم وضعیت خود را بهتر کرد اما با این وجود به خاطر گستردگی کاروان ورزش دو کشور ترکیه و آذربایجان نتوانست جایگاه دومی را حفظ کند.

کاروان ایران ورود به جدول توزیع مدال های بازی های کشورهای اسلامی را با جایگاه پنجمی آغاز کرد. در روز چهارم بازی ها به جایگاه سوم صعود کرد اما هرگز از این جایگاه بالاتر نیامد و در نهایت هم روز با وجود در اختیار داشتن ورزشکارانی دو برابر دوره قبل و کسب ٣٩ مدال بیشتر، با این جایگاه سومی به کار خود در بازی های کشورهای اسلامی پایان داد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

داور تک ستاره بوکس ایران با قضاوت در بازی‌های کشورهای اسلامی به جمع داوران «سه ستاره» پیوست. به نقل از مهر، مجید عباس‌زاده داور جوان و تک ستاره ایران که از سوی آیبا برای قضاوت در بازیهای کشورهای اسلامی به باکو سفر...
روز پنجم بازی های کشورهای اسلامی در حالی برای کاروان ورزش ایران به پایان رسید که مجموع مدال های به دست آمده موقعیت این کاروان را در جدول توزیع مدال ها از هر جهت بهبود بخشید. به نقل از مهر، چهارمین دوره...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها