شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اعلام مناقصه, اقتصادی, سیاسی, مسکن و عمران  »   پروژه کابلهای زیردریایی برای جلوگیری از مشارکت چین متوقف شد
۱ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۱:۵۴

به نقل از آسیا پاسیفیک نیوز ،

پروژه کابلهای زیردریایی برای جلوگیری از مشارکت چین متوقف شد

نگرانی های ادعایی از مشارکت چین موجب شده است که اعطای قرارداد کابل های ارتباطاتی زیردریایی برای کشورهای جزیره ای اقیانوس آرام متوقف شود.

به نقل از آسیا پاسیفیک نیوز ،این پروژه موسوم به “سامانه کابلی میکرونسیا شرقی” قرار بود از طریق ارائه داده های بیشتر نسبت به ارتباط ماهواره ای ، ارتباطات در کشورهای جزیره ای “نائورو” ، “کریباتی” و ایالتهای فدرال میکرونسیا را بهبود ببخشد.

شرکت هواآوی پیشنهادی برای نصب کابلها در این پروژه ۷۲.۶ میلیون دلاری ارائه داد که این پیشنهاد بیش از ۲۰ درصد پایین تر از پیشنهاد شرکتهای رقیب یعنی “آلکاتل سابمارین” (ASN) ، نوکیا فنلاند و “ان ئی سی” ژاپن بود.

قراردادی برای این پروژه صادر نشده است زیرا کشورهای مزبور درباره جنبه های امنیتی در صورت مشارکت شرکت چینی نگرانی دارند. بعلاوه ، طرح مورد نظر برای امتداد این شبکه و اتصال آن به یک کابل حساس مرتبط با “گوام” – قلمرو آمریکا با تاسیسات بزرگ نظامی – نگرانی های امنیتی را افزایش داد.

از آنجا که هیچ راهی برای حذف شرکت هوآوی به عنوان یکی از پیشنهاد دهندگان وجود نداشت ، همه پیشنهادهای مطرح شده ناسازگار با شروط مناقصه تلقی شد.

دولت چین همواره شرکتهای چینی را به ورود در کارهای سرمایه گذاری و همکاری خارجی بر اساس اصول بازار و مقررات بین المللی و قوانین محلی کشورها تشویق کرده است.

آمریکا سال گذشته در جریان امور مناقصه نگرانی هایی ادعایی خود را بیان و اعلام کرد که شرکتهای چینی ملزم هستند با دستگاههای اطلاعاتی دولت چین همکاری کنند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اعلام مناقصه  , اقتصادی  , سیاسی  , مسکن و عمران

به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...
به نقل از ایرنا،این مهم در راستای نام‌گذاری سال جاری با عنوان «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» توسط رهبر معظم انقلاب، همچنین لزوم حمایت از صاحبان صنایع کوچک انجام شد. به این منظور صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با پذیرش ریسک...

مطالب مرتبط با برچسب