شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   بازار دیجیتال  »   پوشش ۹۰۰ شهر به نسل چهار اینترنت تا پایان مرداد
۲۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۴۶

پوشش ۹۰۰ شهر به نسل چهار اینترنت تا پایان مرداد

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران از پوشش ۹۰۰ شهر به اینترنت نسل چهار تا پایان مرداد خبر داد و بیان کرد: در پایان مرداد به پوشش ۱۰۰ درصدی شهرها برای نسل سه اینترنت نیز می رسیم و این امر جهش خوبی در زمینه ارتباطات کشور بر بستر اینترنت کشور می باشد که با توجه به سرعت افزایش کاربران اینترنت این پیشرفت ضزوزی می باشد.

وحید صدوقی امروز در مراسم افتتاح پروژه های همراه اول در راستای فاز سوم شبکه ملی اطلاعات، اظهار کرد: در طول چهار سال گذشته ۱۱۰ سرویس جدید ارائه و ۱۴۰ محصول جدید در حوزه سرویس‌های ارزش افزوده ارائه کردیم. همچنین علی رغم اشباع بازار، روند واگذاری سیم کارت افزایشی بوده و در سه ماهه اول سال ۲.۱ میلیون سیم کارت واگذار شده است. طی یک سال گذشته ترافیک دیتا ۲۰ برابر شده مشتری دیتا از ۲۵ میلیون عبور کرده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با اشاره به فاز سوم شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: اولین اقدام در حوزه توسعه شبکه زیرساخت است. در توسعه شبکه فیبر با همکاری شرکت مخابرات ایران برنامه داشتیم هشت هزار سایت فیبر نوری ایجاد کنیم که در حال حاضر ۸۲۲۰ سایت فیبر نوری اجرا شده است. توسعه ۴G بدون فیبر بی معنی است و لازم است که برای تمامی سایتهای ۴G فیبر ایجاد شود که این کار در دوسال گذشته انجام شده است.

صدوقی با اشاره به توسعه شبکه دسترسی رادیویی در کشور بیان کرد: در فاز سوم توانستیم ۱۳ هزار و ۸۶۰ سایت نسل دو را نوسازی کنیم. همچنین برای توسعه نسل سه از هزار و ۴۲ شهر عبور کردیم و ۹۷۰ روستا هم پوشش دارند. نسل ۴.۵ نیز در حال برای ۷۱۰ شهر اجرا شده است. امیدواریم تا پایان مرداد به برنامه خود یعنی پوشش نسل سه برای ۱۰۰ درصدی شهرها ونسل چهار برای ۹۰۰ شهر برسیم.

فناوری جدید اینترنت نسل ۴ و ۴.۵ ثابت (TD-LTE) بهترین گزینه برای تامین اینترنت سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های تجاری و همچنین منازل مسکونی به شمار می‌رود.

برای بهره‌گیری مناسب از امکانات تلفن‌همراه و داشتن سرعت مناسب اتصال به اینترنت، به خطوط پرسرعت همراه نیاز داریم. شاید نسل چهارم شبکه‌های تلفن‌همراه، پاسخ خوبی برای این نیاز باشد.

اکنون حدود شش میلیارد کاربر تلفن‌همراه در دنیا وجود دارد. سال ۱۳۸۸ برای نخستین‌بار، ترافیک تبادل شده اینترنتی در شبکه تلفن‌همراه از ترافیک مکالمات صوتی فراتر رفت. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تقاضای کاربران تلفن‌همراه برای دریافت داده در سال ۱۴۰۰ ، ۳۳ برابر خواهد شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بازار دیجیتال

 سید جواد جهرمی گفت:اگر حاکمیت در رابطه با عرضه خودرو در بورس کالا به جمع‌بندی نهایی برسد و نهایتا آن را ابلاغ کند، بورس کالا بستر مناسب برای آن را فراهم خواهد کرد. در حال حاضر مساله اصلی، سازوکار معاملاتی...
محمود محمودزاده گفت: چیزی که تاکنون در بورس کالا مدنظر بوده و مورد بحث قرار گرفته است، معاملات املاک اشخاص حقوقی و وابسته به نهادهای دولتی بوده که در دست اجراست. ساختاری در بورس کالا فراهم شده است که املاک نهادهای مختلف...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها