یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   پیام توئیتری «جان کری» علیه ایران
۴ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۴۶

پیام توئیتری «جان کری» علیه ایران

وزیر خارجه پیشین آمریکا با اشاره به انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران، در یک پیام توئیتری نوشت: «اکنون، زمان [مناسبی] برای طرح یک لایحه علیه ایران نیست».

به نقل از مهر، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری نوشت: «فردا [پنج شنبه] کمیته روابط خارجی مجلس سنا لایحه ایران را بررسی می کند. یک تصمیم بزرگ. من به [این] حق قانونی کمیته روابط خارجی سنا احترام می گذارم. من ۲۸ سال عضو این کمیته بودم».

در ادامه این پیام توئیتری آمده است: «کمیته روابط خارجی مجلس سنا طی سالهای گذشته مشارکت سازنده ای داشته است، هم در [وضع] تحریمها و هم در بررسی و تحقیقات اساسی پیرامون موضوع هسته ای ایران».

جان کری در یک پیام توئیتری دیگر با استقبال از بحث و مناظره اعضای سنا در مورد «برنامه جامع اقدام مشترک»- برجام- به دوستان و همکاران سابق خود توصیه کرد که «با احتیاط گام بردارند».

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با اشاره به انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران، اعلام کرد که «احتمالِ برداشت غلط بسیار بالاست. اکنون، زمان [مناسبی] برای طرح یک لایحه علیه ایران نیست».

وی در ادامه می افزاید: «در حال حاضر ابزارهای بسیاری برای افزایش فشارها [بر تهران] در اختیار ماست. لازم است که ما خطرات علیه برجام را بسنجیم و درنظر داشته باشیم. ما همچنین باید به پیامدهای رویارویی بدون گفتگو توجه کنیم».

جان کری در یک پیام توئیتری دیگر گفت که «هرگونه اقدام باید با همکاری/ مشورت متحدان اروپایی واشنگتن که [متحدانی] ضروری بوده و هستند، سنجیده شود».

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا،بنابر اعلام روابط عمومی بانک ملی ایران، اموال و املاک مازاد بانک ها برای مدتها به یکی از بزرگترین چالش ها در این عرصه تبدیل شده بود؛ اموالی که یا به دلیل وثیقه قرار گرفتن هنگام پرداخت...
 محمود توکلی زاده  گفت:ظاهراً ریشه‌ی اعتراضات مربوط به دستمزد و معیشت است ولی باطن این بحران به سطوح متعددی از اشکالات و تبعیض‌های حقوقی و قانونی در بخش‌های کارفرمایی مربوط می‌شود که تاکنون به آنها توجه نشده است.  اعتراضات کارگران شاغل...

مطالب مرتبط با برچسب

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز جزو روزهایی بود که در آن گزارش آمار استان‌ها امیدوارکننده بود. حدود ۱۰ استان جزو استان‌هایی بودند که از پیک بیماری بودند و امروز از پیک...
پرتاب ماهواره نور آغاز استفاده نظامی ایران از فضاست که مهم‌ترین خاصیت آن رسیدن به سطحی کاملا جدید و بی سابقه از اشراف اطلاعاتی بر فضاهای اختصاصی و مشترک جهانی است. ایران در ادامه این مسیر می‌تواند شکل گیری یک تهدید...