شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   بین الملل  »   پیام توئیتری «جان کری» علیه ایران
4 خرداد 1396 , ساعت 8:46

پیام توئیتری «جان کری» علیه ایران

وزیر خارجه پیشین آمریکا با اشاره به انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران، در یک پیام توئیتری نوشت: «اکنون، زمان [مناسبی] برای طرح یک لایحه علیه ایران نیست».

به نقل از مهر، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری نوشت: «فردا [پنج شنبه] کمیته روابط خارجی مجلس سنا لایحه ایران را بررسی می کند. یک تصمیم بزرگ. من به [این] حق قانونی کمیته روابط خارجی سنا احترام می گذارم. من ۲۸ سال عضو این کمیته بودم».

در ادامه این پیام توئیتری آمده است: «کمیته روابط خارجی مجلس سنا طی سالهای گذشته مشارکت سازنده ای داشته است، هم در [وضع] تحریمها و هم در بررسی و تحقیقات اساسی پیرامون موضوع هسته ای ایران».

جان کری در یک پیام توئیتری دیگر با استقبال از بحث و مناظره اعضای سنا در مورد «برنامه جامع اقدام مشترک»- برجام- به دوستان و همکاران سابق خود توصیه کرد که «با احتیاط گام بردارند».

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با اشاره به انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران، اعلام کرد که «احتمالِ برداشت غلط بسیار بالاست. اکنون، زمان [مناسبی] برای طرح یک لایحه علیه ایران نیست».

وی در ادامه می افزاید: «در حال حاضر ابزارهای بسیاری برای افزایش فشارها [بر تهران] در اختیار ماست. لازم است که ما خطرات علیه برجام را بسنجیم و درنظر داشته باشیم. ما همچنین باید به پیامدهای رویارویی بدون گفتگو توجه کنیم».

جان کری در یک پیام توئیتری دیگر گفت که «هرگونه اقدام باید با همکاری/ مشورت متحدان اروپایی واشنگتن که [متحدانی] ضروری بوده و هستند، سنجیده شود».

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...

مطالب مرتبط با برچسب

مقررات ورود به ایران پیرو آخرین دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا درباره سفر اتباع ایرانی و خارجی به‌روزرسانی شد. به نقل از ایسنا، طبق آخرین اطلاعیه‌ای که به‌دست شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی رسیده است، تمام اتباع ایرانی و خارجی برای ورود...
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران و پاکستان می‌توانند علاوه بر مبادلات تجاری، سرمایه‌گذاری مشترک نیز انجام دهند که لبنیات و لوازم‌خانگی در اولویت قرار دارد. به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سید رضا فاطمی‌امین» امروز (شنبه) در خاتمه نهمین...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها