سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   پیشنهاد انتخاب نمایندگان شوراها به صورت لیستی
30 بهمن 1395 , ساعت 12:22

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان ارائه کرد

پیشنهاد انتخاب نمایندگان شوراها به صورت لیستی

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با پیشنهاد انتخاب نمایندگان شوراها به صورت لیستی، مزیت این الگو را در هماهنگی و انسجام اعضای شوراها در تصمیم گیری جمعی شورادر حل مسائل شهری دانست.

حسین صادق‌لو با اشاره به حضور اصلاح‌طلبان و اعتدال گرایان در دولت، اظهار کرد:‌ با پیروزی آقای روحانی فصل جدیدی از تعاملات سیاسی در کشور آغاز شده است که برای هماهنگی هرچه بیشتر در انجام امور بهتر است همانند ارائه لیست امید در انتخابات مجلس برای انتخابات شوراها نیز اصلاح‌طلبان لیست‌هایی تهیه کنند تا فضای امید و انجام بهتر کارها در شوراها نیز احساس شود.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه مسائل و موضوعات در شوراهای شهر و روستا به صورت گروهی و با تصمیم گیری جمعی انجام می‌شود بهتر است مردم به صورت لیستی کاندیداهای مورد نظر را انتخاب کنند تا در صورت پیروزی یکی از لیست ها آن‌ها در حل مسائل شهری کمترین اختلافات را باهم داشته باشند چرا که در حل اینگونه مسائل افراد و اشخاص نیستند که موثر هستند بلکه این احزاب و گروه های هماهنگ هستند که می‌توانند در حل مسائل تاثیرگذار باشند.

وی ضمن تاکید بر ضرورت حرکت کشور به سمت تحزب گرایی افزود: تنوع حوزه تخصص های افراد منتخب در شوراها نیز می‌تواند بسیار مفید باشد. مثلا حضور ورزشکاران و هنرمندان می‌تواند در حل مسائل فرهنگی یا ورزشی و یا حتی احقاق حقوق اعضای این صنف‌ها که جمعیت قابل توجهی را نیز شامل می‌شود می‌تواند بسیار مفید فایده باشد. اساسا وجود افراد مختلف از اعضای اصناف گوناگون امری ضروری است.

صادق‌لو همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد تغییرات دوره ای در مدیریت شهری اظهار کرد: اینکه در تمام سازمان‌ها و ارگان‌ها به صورت دوره ای تغییر و تحولاتی صورت بگیرد موجب عدم شکل گیری باندهای قدرت و در نهایت جلوگیری از مسائل مرتبط با فساد اقتصادی می‌شود.

وی افزود: در شهرها نیز تغییر شهردارها باید مورد توجه شوراهای شهر باشد تا ساختارهای جدید که پویایی بیشتری دارند در رسیدن به اهداف توسعه شهری فعال تر شوند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها