سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   پیشنهاد برگزاری کشتی زنان با رعایت کامل پوشش به اتحادیه جهانی کشتی
6 دی 1395 , ساعت 11:23

رسول خادم ارائه کرد

پیشنهاد برگزاری کشتی زنان با رعایت کامل پوشش به اتحادیه جهانی کشتی

رئیس فدراسیون کشتی پیشنهاد برگزاری کشتی زنان را با رعایت کامل پوشش به اتحادیه جهانی کشتی ارائه داده است.

رسول خادم درباره پیشنهاد ایران برای کشتی زنان گفت: ایران برای توسعه کشتی در میان زنان بخصوص بانوان مسلمان و قشر قابل توجهی از بانوان غیرمسلمان دنیا که به دلایلی چون ملاحظات فرهنگی یا نپسندیدن پوشش فعلی کشتی بانوان نتوانسته‌اند در این رشته حضور داشته باشند، پیشنهاد برگزاری کشتی زنان با رعایت کامل پوشش به اتحادیه جهانی کشتی ارائه داده است.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: نگاه ایران به توسعه این شیوه از کشتی بانوان، نگاهی جهانی است و روند توسعه و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای جهانی شدن این شیوه، در میان بانوان علاقه مند در دنیا، در ۴ تا ۶ سال آینده این هدف را محقق خواهد کرد.

وی ادامه داد: این شیوه از کشتی در نشست کمیسیون کشتی‌های تحت پوشش اتحادیه جهانی کشتی در استانبول مورد پذیرش قرارگرفت و مقرر شد فعالیت خود را در کنار رشته‌های محدود موجود زیر نظر کمیسیون شیوه های کشتی وابسته به اتحادیه جهانی کشتی، آغاز کند.

خادم تصریح کرد: بسیاری از زنان دنیا به دلیل شرایط متفاوت فیزیکی که نسبت به مردان دارند و یا ملاحظات فرهنگی خاص، علاقمند نیستند در شیوه موجود کشتی زنان بخاطر نوع پوشش آن فعالیت کنند. این ممانعت فرهنگی فقط مربوط به گرایش‌های مذهبی خاص نیست، بلکه پوشش فعلی کشتی بانوان نیز مورد تایید بسیاری از زنان اروپایی و آمریکایی و حتی زنان فعال و صاحب مدال المپیک و جهان حال حاضر در کشتی بانوان نیز نیست.

طبق این گزارش،  در مسیر اجرایی کردن شیوه جدید کشتی بانوان با لباس مناسب، اصلاحات احتمالی و مورد نیاز طرح مذکور، از سوی اتحادیه جهانی، اعضای کمیسیون، فدراسیون کشتی ایران و کارشناسان نهادهای غیردولتی همکار با فدراسیون کشتی ایران در روند ارائه این طرح انجام خواهد گرفت.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها