شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   پیشنهاد برگزاری کشتی زنان با رعایت کامل پوشش به اتحادیه جهانی کشتی
۶ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۲۳

رسول خادم ارائه کرد

پیشنهاد برگزاری کشتی زنان با رعایت کامل پوشش به اتحادیه جهانی کشتی

رئیس فدراسیون کشتی پیشنهاد برگزاری کشتی زنان را با رعایت کامل پوشش به اتحادیه جهانی کشتی ارائه داده است.

رسول خادم درباره پیشنهاد ایران برای کشتی زنان گفت: ایران برای توسعه کشتی در میان زنان بخصوص بانوان مسلمان و قشر قابل توجهی از بانوان غیرمسلمان دنیا که به دلایلی چون ملاحظات فرهنگی یا نپسندیدن پوشش فعلی کشتی بانوان نتوانسته‌اند در این رشته حضور داشته باشند، پیشنهاد برگزاری کشتی زنان با رعایت کامل پوشش به اتحادیه جهانی کشتی ارائه داده است.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: نگاه ایران به توسعه این شیوه از کشتی بانوان، نگاهی جهانی است و روند توسعه و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای جهانی شدن این شیوه، در میان بانوان علاقه مند در دنیا، در ۴ تا ۶ سال آینده این هدف را محقق خواهد کرد.

وی ادامه داد: این شیوه از کشتی در نشست کمیسیون کشتی‌های تحت پوشش اتحادیه جهانی کشتی در استانبول مورد پذیرش قرارگرفت و مقرر شد فعالیت خود را در کنار رشته‌های محدود موجود زیر نظر کمیسیون شیوه های کشتی وابسته به اتحادیه جهانی کشتی، آغاز کند.

خادم تصریح کرد: بسیاری از زنان دنیا به دلیل شرایط متفاوت فیزیکی که نسبت به مردان دارند و یا ملاحظات فرهنگی خاص، علاقمند نیستند در شیوه موجود کشتی زنان بخاطر نوع پوشش آن فعالیت کنند. این ممانعت فرهنگی فقط مربوط به گرایش‌های مذهبی خاص نیست، بلکه پوشش فعلی کشتی بانوان نیز مورد تایید بسیاری از زنان اروپایی و آمریکایی و حتی زنان فعال و صاحب مدال المپیک و جهان حال حاضر در کشتی بانوان نیز نیست.

طبق این گزارش،  در مسیر اجرایی کردن شیوه جدید کشتی بانوان با لباس مناسب، اصلاحات احتمالی و مورد نیاز طرح مذکور، از سوی اتحادیه جهانی، اعضای کمیسیون، فدراسیون کشتی ایران و کارشناسان نهادهای غیردولتی همکار با فدراسیون کشتی ایران در روند ارائه این طرح انجام خواهد گرفت.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها