شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بانک و بیمه  »   پیش‌شرط‌ ورود بانک‌ها به عرصه بین‌الملل چیست؟
۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۴۹

پیش‌شرط‌ ورود بانک‌ها به عرصه بین‌الملل چیست؟

یکی از پیش‌شرط‌های ورود بانک‌ها به عرصه بین‌الملل، انطباق هرچه بیشتر صورت‌های مالی بانک‌های ایرانی با IFRS است.

عباس کمره ای با اشاره به اینکه بانک ها باید صورت های مالی نمونه بانک مرکزی را تهیه و ارسال کنند، تصریح کرد: این بانک، اواخر سال گذشته صورت های مالی نمونه خود را براساس بازخوردهای دریافتی از بانک ها و موسسات اعتباری و نیز بررسی کارشناسان حوزه نظارتی، بازنگری و ابلاغ کرد. بر این اساس بانک ها و موسسات اعتباری که صورت های مالی نمونه بانک مرکزی را در مهلت قانونی به این بانک ارسال کردند موفق به برگزاری مجامع خود شدند.

وی افزود: بانک های ملت، تجارت، خاورمیانه، آینده، ایران و ونزوئلا، قرض الحسنه مهر ایران، حکمت ایرانیان و انصار که صورت مالی خود را در مهلت قانونی به بانک مرکزی ارسال کرده‌اند و توسط این بانک تایید شده است، توانستند مجمع‌شان را در موعد مقرر برگزار کنند.

وی افزود: از بانک های دیگر نیز می خواهیم هرچه سریعتر نسبت به تهیه و ارسال صورت های مالی نمونه بانک مرکزی اقدام کنند.

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، از دو سال گذشته و با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌های بین‌المللی، یکی از پیش‌شرط‌های ورود بانک‌ها به عرصه بین‌الملل، انطباق هرچه بیشتر صورت‌های مالی بانک‌های ایرانی با IFRS بود و در این راستا در اواخر سال ۱۳۹۴ بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها از آنها خواست تا صورت‌های مالی خود را مطابق نمونه ارسالی بانک مرکزی تهیه و تنظیم کنند. در سال جاری نیز این سیاست پیگیری می شود و بانک ها و موسسات اعتباری باید صورت های مالی نمونه بانک مرکزی را تهیه و ارسال کنند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بانک و بیمه

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها