یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   پیش نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس تهیه شد
۲۲ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۴۲

حامد سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالای ایران :

پیش نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس تهیه شد

اخذ مصوبه دستورالعمل بازارگردانی از سازمان بورس اخذ مصوب دستورالعمل صندوق‌های کالایی از سازمان بورس، ارائه پیش‌نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس از جمله اقدامات صورت گرفته در نیمه نخست امسال بوده است .

مدیر عامل بورس کالای ایران : ارائه پیش‌نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس از جمله اقدامات صورت گرفته در نیمه نخست امسال بوده است . 

حامد سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالای ایران در نشست خبری ۱۱ مهر ماه با بیان آمار و ارقام عملکرد این شرکت و قیاس آن با مدت مشابه قبل از رتبه اول این شرکت در میان سایر بورس ها خبر داد.

مدیر عامل بورس کالای ایران با اشاره به دستورالعمل شورای رقابت در خصوص عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا گفت: : با توجه به رای شورای رقابت و تاکید بر معاملات پتروشیمی‌ها از طریق ساز و کار رقابتی بورس کالا آن دسته از شرکت‌هایی که تاکنون از ظرفیت‌های این بازار استفاده نکردند، یک ماه فرصت خواهند داشت، تا آن را انجام دهند.

وی ادامه داد: اخذ مصوبه دستورالعمل بازارگردانی از سازمان بورس اخذ مصوب دستورالعمل صندوق‌های کالایی از سازمان بورس، ارائه پیش‌نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس از جمله اقدامات صورت گرفته در نیمه نخست امسال بوده و در عین حال اقدام‌هایی همچون تعامل با فعالان بازار آهن و زمینه‌سازی برای حضور در معاملات بورس کالا، عضویت بورس کالا در فدراسیون جهانی بورس‌ها بر افزایش سرمایه ۹۰۰ میلیارد ریالی از دیگر  اتفاق‌های رخ داده در این بازار است.

مدیر عامل بورس کالای ایران در تشریح تابلو مناقصه در جمع خبرنگاران گفت: به شرط موافقت نهاد ناظر بازار سرمایه این تابلو راه اندازی می شود. در حال حاضر پیش نویس آن تهیه شده که پس از تصویب در هیات مدیره بورس کالا به سازمان بورس ارسال خواهد شد.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد ۶ ماه بورس کالا اظهار داشت: در زمینه معاملات محصولات صنعتی و معدنی طی ۶ ماه نخست امسال بالغ بر ۴ میلیون و ۷۸۷ هزار تن محصول به ارزش حدود ۷ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد که از نظر مقداری کاهش ۹ درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: در مورد محصولات پتروشیمی، حجم معاملات این بازار طی دوره مذکور به یک میلیون و ۷۲۴ هزار تن رسید که از لحاظ مقداری و ارزشی به ترتیب رشد ۳۲ درصدی تو ۲۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل داشته است.

مدیرعامل بورس کالای ایران  دلیل رشد معاملات پتروشیمی در نیمه اول امسال را از خواست مصرف‌کنندگان پتروشیمی و عرضه مناسب محصولات از سوی پتروشیمی‌های بالادستی عنوان کرد  و گفت: در حوزه معاملات فرآورده‌های نفتی در پایان ۳ ماهه دوم امسال حجم معاملات این بازار از نظر مقداری با کاهش دو درصدی و از نظر ارزش با افت ۳۳ درصدی مواجه بوده است.

سلطانی‌نژاد رشد ۱۱۳ درصدی ارزش معاملات رینگ کشاورزی در ۶ ماهه امسال را یادآور شد و گفت: در این بازار طی دوره مذکور یک میلیون و ۳۱۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی معامله شد که به لحاظ مقداری نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۹۶ درصدی را تجربه کرده است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

حسین موسوی ،در حاشیه افتتاح و واگذاری مرکز طب کار به شبکه بهداشت و درمان به خبرنگاران گفت: این مرکز با صرف اعتباری در حدود ۷۵۰ میلیون تومان ساخته و به عنوان اولین مرکز طب کار در سطح شهر خدمات...
به نقل از ایرنا، رمان «هری‌پاتر و سنگ جادو»یکی از ۵۰۰ نسخه از چاپ اول نخستین جلد از مجموعه فانتزی هری پاتر است که در سال ۱۹۹۷ میلادی منتشر شد. گذر ۳۰۰ نسخه از این ۵۰۰ کتاب به کتابخانه‌ها افتاد و بسیاری از...

مطالب مرتبط با برچسب