یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   پیش نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس تهیه شد
22 مهر 1395 , ساعت 9:42

حامد سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالای ایران :

پیش نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس تهیه شد

اخذ مصوبه دستورالعمل بازارگردانی از سازمان بورس اخذ مصوب دستورالعمل صندوق‌های کالایی از سازمان بورس، ارائه پیش‌نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس از جمله اقدامات صورت گرفته در نیمه نخست امسال بوده است .

مدیر عامل بورس کالای ایران : ارائه پیش‌نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس از جمله اقدامات صورت گرفته در نیمه نخست امسال بوده است . 

حامد سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالای ایران در نشست خبری ۱۱ مهر ماه با بیان آمار و ارقام عملکرد این شرکت و قیاس آن با مدت مشابه قبل از رتبه اول این شرکت در میان سایر بورس ها خبر داد.

مدیر عامل بورس کالای ایران با اشاره به دستورالعمل شورای رقابت در خصوص عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا گفت: : با توجه به رای شورای رقابت و تاکید بر معاملات پتروشیمی‌ها از طریق ساز و کار رقابتی بورس کالا آن دسته از شرکت‌هایی که تاکنون از ظرفیت‌های این بازار استفاده نکردند، یک ماه فرصت خواهند داشت، تا آن را انجام دهند.

وی ادامه داد: اخذ مصوبه دستورالعمل بازارگردانی از سازمان بورس اخذ مصوب دستورالعمل صندوق‌های کالایی از سازمان بورس، ارائه پیش‌نویس دستورالعمل تابلوی مناقصه جهت تصویب در سازمان بورس از جمله اقدامات صورت گرفته در نیمه نخست امسال بوده و در عین حال اقدام‌هایی همچون تعامل با فعالان بازار آهن و زمینه‌سازی برای حضور در معاملات بورس کالا، عضویت بورس کالا در فدراسیون جهانی بورس‌ها بر افزایش سرمایه ۹۰۰ میلیارد ریالی از دیگر  اتفاق‌های رخ داده در این بازار است.

مدیر عامل بورس کالای ایران در تشریح تابلو مناقصه در جمع خبرنگاران گفت: به شرط موافقت نهاد ناظر بازار سرمایه این تابلو راه اندازی می شود. در حال حاضر پیش نویس آن تهیه شده که پس از تصویب در هیات مدیره بورس کالا به سازمان بورس ارسال خواهد شد.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد ۶ ماه بورس کالا اظهار داشت: در زمینه معاملات محصولات صنعتی و معدنی طی ۶ ماه نخست امسال بالغ بر ۴ میلیون و ۷۸۷ هزار تن محصول به ارزش حدود ۷ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد که از نظر مقداری کاهش ۹ درصدی را نشان می دهد.

وی افزود: در مورد محصولات پتروشیمی، حجم معاملات این بازار طی دوره مذکور به یک میلیون و ۷۲۴ هزار تن رسید که از لحاظ مقداری و ارزشی به ترتیب رشد ۳۲ درصدی تو ۲۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل داشته است.

مدیرعامل بورس کالای ایران  دلیل رشد معاملات پتروشیمی در نیمه اول امسال را از خواست مصرف‌کنندگان پتروشیمی و عرضه مناسب محصولات از سوی پتروشیمی‌های بالادستی عنوان کرد  و گفت: در حوزه معاملات فرآورده‌های نفتی در پایان ۳ ماهه دوم امسال حجم معاملات این بازار از نظر مقداری با کاهش دو درصدی و از نظر ارزش با افت ۳۳ درصدی مواجه بوده است.

سلطانی‌نژاد رشد ۱۱۳ درصدی ارزش معاملات رینگ کشاورزی در ۶ ماهه امسال را یادآور شد و گفت: در این بازار طی دوره مذکور یک میلیون و ۳۱۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی معامله شد که به لحاظ مقداری نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۹۶ درصدی را تجربه کرده است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها