سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   چابهار قطب اصلی ایجاد تولید و اشتغال در کشور
۱۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۵

چابهار قطب اصلی ایجاد تولید و اشتغال در کشور

چابهار قطب اصلی ایجاد تولید و اشتغال در کشور است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار از رشد ۲۵ درصدی تولید و اشتغال درسال جاری در این شهرستان خبر داد..

این شهرستان با داشتن ۲ بندر شهید بهشتی و کلانتری، منطقه آزاد و متصل بودن به آب‌های اقیانوسی فرصت بی نظیری برای سرمایه گذاران فراهم کرده است.

کردی بیان کرد: تمام زمینه‌ها و اقدامات برای تسهیل در سرمایه‌گذاری در کمترین زمان انجام می‌شود تا علاوه بر ایجاد اشتغال، موجب توسعه و آبادانی منطقه شود.

وی گفت: چابهار با توجه به موقعیت مناسب مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی است که سفر هیات‌های مختلف در پسابرجام گویای نقش مهم این منطقه برای سرمایه‌گذاری است.

مدیرعامل منطقه آزاد در ادامه افزود: چابهار بهترین مکان برای فعالیت سرمایه گذاران در زمینه تجارت، ترانزیت و صنایع مختلف است.

وی تصریح کرد: بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی تاکنون از چابهار به عنوان یک منطقه استراتژیک ویژه در زمینه ترانزیت کالا و اتصال قاره‌ای یاد کرده‌اند و داده‌هایی که از صاحب‌نظران در دست است، صحت این امر را تایید می‌کند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه کشورهای آسیای میانه و افغانستان در خشکی محصور شده‌اند، عنوان کرد: بهترین و بهینه‌ترین راه ارتباطی این مناطق با دریای آزاد چابهار محسوب می‌شود و فاصله چابهار با خلیج فارس دیگر مزیت آب‌های آزاد این بندر است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: واردات خارجی مواد اولیه نسبت به سال گذشته ۱۱۴درصد رشد داشته که این امر سبب افزایش ۲۲ درصدی تولیدات و صادرات در این منطقه شده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...
آیدین هاشمی  گفت:این پروژه مهم در سه‌راهی عنبرلو و در مسیر راه فرعی پارس‌آباد به شهر مغانسر واقع شده که این سه‌راهی ضمن اتصال شهر پارس‌آباد، روستاهای محمودآباد طالقانی، تکله‌کندی و عباس‌آباد را نیز به مغانسر متصل می‌کند. به‌خاطر تصادفات زیاد...

مطالب مرتبط با برچسب