دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, مسکن و عمران  »   چرایی اجرا نشدن بزرگراه اردبیل – تبریز
۲۷ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۵:۲۹

چرایی اجرا نشدن بزرگراه اردبیل – تبریز

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای اصلاح قطعی 26 نقطه حادثه خیز باقی مانده در سطح جاده‌های استان، اعتباری معادل 840 میلیارد ریال مورد نیاز است.

خلیل محبت خواه مشکل اصلی تأخیر در تکمیل بزرگراه‌ها را تخصیص اعتبار دانست و افزود: به عنوان مثال در بزرگراه اردبیل – مشگین شهر مطالبات پیمانکاران این پروژه در ۴۳ کیلومتر باقیمانده از این بزرگراه در حدود ۲۸۰ میلیارد ریال  است.

به نقل از خبرگزاری مهر، وی افزود: در بزرگراه اردبیل – تبریز نیز نیازمند ۹۲۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم و ۲۲ کیلومتر از مجموع ۲۸ کیلومتر باقیمانده این پروژه به علت نبود اعتبار به مناقصه گذاشته نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: در شش کیلومتر دیگر (کمربندی نیر) به علت تخصیص نیافتن اعتبار، امکان تملک اراضی و شروع عملیات اجرایی وجود ندارد.

محبت خواه میزان اعتبار مورد نیاز بزرگراه اردبیل – فیروزآباد را هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:  از مجموع ۸۲ کیلومتر در این محور ۱۲ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است.

 وی با تأکید به اینکه این پروژه دارای مجوز کمسیون ماده ۲۱۵ بوده و در جدول ۱۹ قانون بودجه قرار دارد، اضافه کرد: با توجه به اهمیت ویژه این محور، ضروری است در سال ۹۶ این پروژه در پیوست یک قانون بودجه لحاظ گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همچنین اعتبار مورد نیاز بزرگراه اردبیل – آستارا را ۵۰۰ میلیارد ریال برشمرد و تصریح کرد: این پروژه نیز دارای مجوز کمیسیون ماده ۲۱۵ بوده و جزو پروژه‌های جدول ۱۹ بودجه ۱۳۹۵ است.

به گفته محبت خواه ضروری است این پروژه نیز در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ در پیوست یک بودجه لحاظ گردیده و با توجه به مشکلات اجرایی و خاص ۲۲ کیلومتر باقیمانده، لازم است که این میزان اعتبار در طول پنج سال در بودجه پیش‌بینی شود.

وی در خصوص وضعیت کنارگذر اردبیل نیز افزود: تکمیل کنارگذر به سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمند است و در این محور به طول ۵۷ کیلومتر بوده و در مسیر غربی و جنوبی پروژه به طول ۳۰ کیلومتر تمامی مراحل مطالعاتی به اتمام رسیده  است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: بخش مطالعه شده به پیمانکار واگذار شده و حدود ۱۰ کیلومتر از آن اجرا شده است؛ در این بخش مطالبات پیمانکار حدود ۱۲۰ میلیارد ریال است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , مسکن و عمران

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۵ سال اخیر ۵۲۹ روستای این استان از نعمت گاز برخوردار شدند. مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۸۴۰ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد...
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...

مطالب مرتبط با برچسب