یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   صنعت و معدن  »   چرا در حوزه آی تی بیکاری وجود دارد؟
۱۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۱۶

ارتباط حوزه صنعت و دانشگاه یک ضرورت جدی در کشور است

چرا در حوزه آی تی بیکاری وجود دارد؟

حوزه فناوری اطلاعات زمینه‌های مختلف و متنوعی برای پوشش شغلی دارد اما اینکه چرا در حوزه آی تی بیکاری وجود دارد احتمالاً به خاطر آشفتگی اقتصادی فعلی  و همچنین تحریم‌های این حوزه باشد. هنوز در خیلی از حوزه‌ها تحریم ها برداشته نشده است خصوصا در زمینه سخت افزارها می‌توانند بستر شغلی قابل توجهی را در بازار ایجاد کنند.

سیامک محمدی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران با اشاره به تحریم‌های موجود در حوزه مخابرات و بخشی از حوزه فناوری اطلاعات ادامه داد: بسیاری از تجهیزات مخابراتی که در حال حاضر تحریم هستند از طریق کانال‌های غیررسمی از طریق چین وارد کشور می‌شوند و ما در این حوزه صرفا مصرف کننده هستیم، در حالی که در چنین شرایطی ما باید به شرکت‌های دانش بنیان بهای بیشتری بدهیم اما این اتفاق نمی‌افتد که بسیار جای سوال دارد. همچنین در خصوص “سرور”ها نیز این شرایط وجود دارد که در این حوزه نیز واردات غیرقانونی مانع از رشد تولیدات این حوزه در داخل کشور شده است.

محمدی،  با اشاره به عملکرد دولت‌های نهم و دهم در حوزه مخابرات و آی تی عملکرد این دولت‌ها را عاملی برای عقب افتادگی این عرصه‌ها و عدم رشد شرکت‌های دانش بنیان ارزیابی کرد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع صنعت و معدن

سیدمرتضی نیرومنداسکویی گفت:پروژه‌ی زیرسازی خیابان‌های فاز توسعه‌ی شهرک صنعتی اهر با بیش از ۲۲ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری آغاز شده و در مدت زمان شش ماه به پایان رسید.  هم اکنون زیر اساس و آسفالت خیابان‌های فاز توسعه‌ی این...
سجاد سنگسری گفت: تاکنون ۲ هزار و ۴۰ میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان تامین اجتماعی آبادان اختصاص داده شد و بر اساس مناقصه جدید پیمانکار تجهیز کارگاه خود را آغاز کرده و از ابتدای مهرماه عملیات اجرایی این پروژه مجددا اجرایی خواهد شد.  عملیات...

مطالب مرتبط با برچسب