شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی, مسکن و عمران  »   کاظمی نژاد : قانون های حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان در مناقصات دولتی اصلا اجرا نمی شوند!
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۱۹:۲۴

کاظمی نژاد : قانون های حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان در مناقصات دولتی اصلا اجرا نمی شوند!

رییس پارک علم و فناوری خوزستان : باید مانع‌ها برداشته و پشتیبانی ها انجام شود تا شرکت های فناور ما بتوانند از نظر اقتصادی زنده بمانند و اشتغال خود را توسعه دهند. همچنین یکی از مشکلات ما این است که قانون های حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان در مناقصات دولتی اصلا اجرا نمی شوند.

به نقل از ایسنا، رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به جایگاه بسیار خوب این پارک در کشور، گفت: از نظر فنی در جایگاه بسیار خوبی هستیم و حتی می توانم بگویم در بین ۱۰ پارک علم و فناوری برتر کشور قرار داریم اما از نظر فضای کالبدی و زیرساخت شاید جزو سه پارک علم و فناوری آخر کشور باشیم.

کاظمی‌نژاد درباره چالش های پیش روی فعالیت پارک علم و فناوری استان خوزستان نیز عنوان کرد: علاوه بر نداشتن فضای کالبدی مناسب برای پارک، کمبود سرمایه‌گذارهای خطرپذیر در استان یکی از چالش‌های ما است که البته صندوق توسعه پژوهش و فناوری استان خوزستان می تواند بخشی از این نگرانی ها را رفع کند.

به هر حال باید مانع‌ها برداشته و پشتیبانی ها انجام شود تا شرکت های فناور ما بتوانند از نظر اقتصادی زنده بمانند و اشتغال خود را توسعه دهند. همچنین یکی از مشکلات ما این است که قانون های حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان در مناقصات دولتی اصلا اجرا نمی شوند.

ناکافی بودن سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان خوزستان نیز از دیگر مشکلات ما محسوب می شود و می طلبد اعتبارات استان در این صندوق، چشمگیر باشد تا بتوانیم به خوبی از شرکت های فناور حمایت کنیم. وقتی فناوری توسعه پیدا می کند، قطعا فارغ‌التحصیلان ما، صاحب شغل شده و احساس وجود می‌کنند و از همه مهم‌تر این که جامعه از آنها بهره‌مند می‌شود.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , مسکن و عمران

به نقل از ایسنا،اقدام شستا برای پیگیری قانونی پرونده به ثمر می‌نشیند و املاک فدراسیون فوتبال توقیف می‌شود تا پس از کشف قیمت و برگزاری مزایده، به فروش برسد و شستا به پول خود دست پیدا کند. در همین زمان فدراسیون...
امیر محمدپور گفت،کالاهای قاچاق امحا شده در استان مرکزی شامل انواع مواد غذایی، دخانیات، کالاهای بهداشتی و پزشکی، انواع پوشاک و پارچه بوده است.  کالاهای قاچاقی که مصرف آن برای جامعه ضرر دارد، از سوی نیروی انتظامی،  سازمان صنعت، معدن و تجارت و...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها