سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   کاهش احتمال شیوع وبا در بین زائرین ایرانی
۲۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۲۸

به دلیل عدم حضور یمنی ها در حج 96 ممکن است

کاهش احتمال شیوع وبا در بین زائرین ایرانی

مشاور اجرایی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از کاهش احتمال شیوع وبا در بین زائرین ایرانی به دلیل عدم حضور یمنی ها در حج ۹۶ خبر داد و بیان کرد: نگرانی جدی برای انتشار وبا درمرسم حج تمتع امسال وجود ندارد.

به دلیل جنگ میان عربستان و یمن احتمال حضور زائران این کشور در حج تمتع امسال وجود ندارد بنابراین احتمال شیوع وبا از این طریق نیست. شمار تلفات مردم یمن به دلیل جنگ و نبود امکانات بهداشتی در این کشور برای ابتلا به این بیماری زیاد است.

وی اضافه کرد: البته با همراهی وزارت بهداشت آنتی بیوتیک‌های درمان بیماری وبا و کیت‌های تشخیص سریع این بیماری به همراه داروهای دیگر تا ۲ روز دیگر به عربستان ارسال می شود. طاهر درودی، شستشوی دست با آب و صابون پیش و پس از مصرف غذا و همچنین استفاده از دستشویی را از موارد مهم برای جلوگیری از این بیماری اعلام کرد و گفت: زائران از مصرف غذاهای متفرقه و آب های غیربهداشتی جدا خودداری کنند.

این پزشک متخصص، اسهال و استفراغ شدید را از علائم این بیماری اعلام کرد و گفت: فرد در صورت ابتلا به این بیماری در مدت ۲۴ ساعت تمام آب بدنش را از دست می دهد و زائران باید در صورت مشاهده علائم ابتدایی این بیماری پزشکان کاروان را در جریان قرار دهند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب