سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   کاهش تعرفه پزشکی عامل موثر نابسامانی وضع بهداشت و درمان
18 اردیبهشت 1396 , ساعت 12:05

دکتر علی جعفریان گفت:

کاهش تعرفه پزشکی عامل موثر نابسامانی وضع بهداشت و درمان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: کاهش تعرفه‌های پزشکی نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه وضع بهداشت و درمان را به شرایط نامناسب گذشته برمی‌گرداند.

به نقل از اقتصاد ایران،” دکتر علی جعفریان” در نشست خبری هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: حوزه سلامت مسیر سخت و پرفراز و نشیبی را تا کنون طی کرده است زیرا برنامه‌ای ملی در این حوزه اجرا شد و نگاه سیاست‌گذاران و ارائه‌کنندگان خدمت به موضوع سلامت تغییر کرد و این اتفاق مهمی است.
وی ادامه داد: قیمت‌گذاری دارو و تجهیزات پزشکی، تهیه لوازم و تجهیزات مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌ها، بهبود هتلینگ و خدمات بستری از جمله این اقدامات بوده است.
جعفریان با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح تحول سلامت بهبود کیفیت خدمات بوده است گفت: طرح تحول در بخش بهداشت نیز رخ داد تا بتوانیم شبکه بهداشتی را در سطح شهرهای مختلف تکمیل کنیم.
وی افزود: باوجود اینکه اقدامات بسیار جدی در قالب طرح تحول نظام سلامت در کشور انجام شده است، اما هنوز با کمبودهای جدی به ویژه در حوزه نیروی انسانی مواجهیم.
جعفریان ادامه داد: متأسفانه شاهد یک عقب‌افتادگی ۲۰ ساله در حوزه سلامت بودیم که قسمتی از آن در طرح تحول نظام سلامت رفع شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه جذب نیروی انسانی گفت: ما در زمینه جذب پزشک نسبتاً خوب عمل کرده‌ایم به طوری که در حال حاضر هزار و ۹۰ پزشک در مجموعه بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت می‌کنند ولی هنوز در کادر پرستاری این اتفاق نیفتاده است و با وجود اینکه هزار پرستار در بیمارستان‌های دانشگاه اضافه کردیم، اما هنوز میزان پرستاران ما نسبت به خدماتی که ارائه می‌شود خوب نیست و تعداد پرستار ما به ازای هر تخت یک و یک دهم است.
جعفریان با بیان اینکه هنوز تعهد دولت در حوزه استخدام پرستار محقق نشده است، افزود: بنابراین ما برای جبران کمبود نیروی پرستار با استفاده از ظرفیت‌ها و درآمد اختصاصی دانشگاه پرستار جذب می‌کنیم و حقوق این افراد را از محل درآمد اختصاصی دانشگاه پرداخت می‌کنیم، اما باید توجه کرد که این کار منجر به ایجاد مشکل در گردش مالی بیمارستان‌ها می‌شود.
وی در پایان گفت: کاهش تعرفه‌ها مشکلی را حل نخواهد کرد، زیرا برای کنترل هزینه‌ها هم باید بسته خدمتی درست کنیم و باید بدانیم که در هیچ کشوری همه خدمات تحت پوشش بیمه‌های پایه قرار ندارند بلکه سطح مشخصی از خدمات را با بیمه پایه به مردم ارائه می‌دهند و این اتفاق در کشور ما نیز باید بیفتد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها