چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, انرژی  »   کاهش خرید نفت ایران از سوی هند / زبان تهدید زبان خوبی نیست
۱۶ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۰

کاهش خرید نفت ایران از سوی هند / زبان تهدید زبان خوبی نیست

وزیر نفت گفت: هند از مشتریان خوب ما است اما نمی‌توان با زبان تهدید قراردادی نوشت.

بیژن زنگنه امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره تهدید کاهش خرید نفت ایران از سوی هند ، اظهار کرد: ما علاقه داریم روابط خود را با هند توسعه دهیم اما اگر آنها خرید خود را از ما کاهش دهند ما مشکلی نخواهیم داشت زیرا مشتری خود را داریم. اکنون تقاضا برای خرید نفت از ایران بیش از  ظرفیت صادرات کشورمان است.

وی افزود: رئیس جمهور کشورمان در مذاکرات خود با نخست وزیر هند به این کشور فرصت داده بود تا شهریورماه مذاکرات برای توسعه میدان فرزاد B آغاز شود اما آنها پیشنهادات خود را مطرح نکردند و باز هم ما تا پایان سال گذشته میلادی به آنها فرصت دادیم اما پیشنهادات آنها برای ما قابل قبول نبود و چیزی عاید کشور ما نمی‌شد. هدف ما از توسعه میادین نفتی کسب درآمد است.

زنگنه در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون داریم اقداماتی انجام می‌دهیم که سایر کشورها هم به میدان بیایند و روش‌های دیگری را نیز در نظر گرفته‌ایم. نامه‌ای هم به هند نوشته‌ایم که حاضریم مذاکرات را با آنها انجام دهیم اما با این شرایط معقول باشد نه اینکه با تهدید کاری انجام شود. زبان تهدید زبان خوبی نیست و بهتر است با انصاف صحبت کنیم.

وی در پایان درباره میزان صادرات نفت و میعانات گازی در آینده گفت: پیش بینی ما صادرات ۲.۴ میلیون تن است.

پایان خبر- ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب