چهارشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
»   اقتصادی, بین الملل  »   کاهش رشد اقتصادی هند! / کرونا
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ , ساعت ۱۰:۵۱

کاهش رشد اقتصادی هند! / کرونا

اقتصاد هند با شروع سال ۲۰۲۰ ضعیف‌ترین رشد سه ماه خود را حداقل در ۸ سال گذشته به نمایش گذاشته است. اما بزرگ‌ترین سقوط اقتصاد این کشور هنوز رخ نداده است. سی‌ان‌ان در گزارشی وضعیت اقتصاد هند را بررسی کرده است.

براساس اطلاعات دولت هند که روز جمعه منتشر شد، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماه اول تا ماه مارس ۳.۱ درصد رشد داشته است. این میزان بیشتر از مقداری است که اقتصاددانان انتظار داشتند، اما بااین‌حال این میزان رشد، ضعیف‌ترین رقم از سال ۲۰۱۲ تاکنون بوده است.

اقتصاد هند قبل شیوع ویروس کرونا کاملاً کند شده بود. تقاضای مصرف‌کننده به حدود نیمی از میزان سه سال گذشته رسیده است و بخش خودروسازی این کشور هم در حال تقلاست.

برگرفته از سایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

به نقل از خبر آنلاین; از روز گذشته نرخ ارز، کف مقاومتی خود را از دست داد و وارد کانال 24 هزار تومان شد،‌این روند سبب شده تا امروز صرافی های رسمی هر دلار آمریکا را 23 هزار و 740...
رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی خواستار بررسی و رسیدگی به معادن و صنایع که تعطیل شده اند شد و گفت: نباید این واحد ها تعطیل بمانند چرا که سرمایه های کشور و استان هستند، فعال کردند معادن حمایت مسوولان را...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها