یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
»   اقتصادی, خودرو  »   کاهش 11درصدی ارزش سهام تسلا موتورز / نگرانیها برای تاخیر در عرضه “مدل ۳” تسلا
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۴۹

کاهش ۱۱درصدی ارزش سهام تسلا موتورز / نگرانیها برای تاخیر در عرضه “مدل ۳” تسلا

ارزش سهام تسلا موتورز پس از تنزل دورنمای اعتباری این خودروساز برقی از سوی گولدمن ساش، با ریزش روبرو شد و مجموع کاهش ارزش سهام این شرکت از هفته گذشته تاکنون را به ۱۱ درصد رساند.

نگرانیها نسبت به احتمال تاخیر در تولید “مدل ۳” و همچنین انتظارات برای فروش ۱.۷ میلیارد دلار سهام از سوی تسلا برای تهیه نقدینگی، موجب شد دیوید تامبرینو، تحلیلگر گولدمن ساش به سرمایه گذاران توصیه کند سهام تسلا را بفروشند.

تحلیلگر گولدمن ساش در یادداشتی به مشتریان این بانک نوشت: سهام تسلا در سالهای اخیر بین ۱۸۰ تا ۲۸۰ دلار معامله شده و پس از اینکه اوایل ماه جاری به بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۵ به این سو رسید، ممکن است به کف محدوده مذکور سقوط کند.

در نتیجه تنزل دورنمای سهام تسلا از وضعیت “خنثی” به “فروش” توسط تحلیلگر گولدمن ساش، ارزش سهام این شرکت در معاملات بعدازظهر دوشنبه ۴.۸۳ درصد کاهش یافت و به ۲۴۴.۵۲ دلار رسید. اگر معاملات سهام تسلا در این محدوده بسته شود، بدترین عملکرد سه ماهه برای این سهام از ژوئن سال میلادی گذشته به این سو خواهد بود.

حتی با وجود ریزش اخیر، ارزش سهام تسلا از اوایل دسامبر بیش از ۳۰ درصد رشد کرده و ۱۴ درصد از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون رشد نشان می دهد.

سرمایه گذاران تسلا و فروشندگان سهام این شرکت درباره اینکه آیا تسلا به یک وزنه بزرگ در حمل و نقل پاک تبدیل می‌شود یا تولیدکنندگان قدیمی و قوی‌تری مانند جنرال موتورز از آن پیشی می گیرند، اختلاف نظر دارند.

بر اساس گزارش رویترز، هفت تحلیلگر فروش و شش نفر خرید سهام تسلا را توصیه کردند در حالیکه هفت نفر نظر خنثی داشتند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , خودرو

به نقل از ایسنا، رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به جایگاه بسیار خوب این پارک در کشور، گفت: از نظر فنی در جایگاه بسیار خوبی هستیم و حتی می توانم بگویم در بین ۱۰ پارک علم و...
به نقل از ایرنا، یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. ایزدخواه به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به رییس جمهور: لزوم ممانعت از دور زدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها