چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
»   اقتصادی, خودرو  »   کاهش 11درصدی ارزش سهام تسلا موتورز / نگرانیها برای تاخیر در عرضه “مدل ۳” تسلا
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۴۹

کاهش ۱۱درصدی ارزش سهام تسلا موتورز / نگرانیها برای تاخیر در عرضه “مدل ۳” تسلا

ارزش سهام تسلا موتورز پس از تنزل دورنمای اعتباری این خودروساز برقی از سوی گولدمن ساش، با ریزش روبرو شد و مجموع کاهش ارزش سهام این شرکت از هفته گذشته تاکنون را به ۱۱ درصد رساند.

نگرانیها نسبت به احتمال تاخیر در تولید “مدل ۳” و همچنین انتظارات برای فروش ۱.۷ میلیارد دلار سهام از سوی تسلا برای تهیه نقدینگی، موجب شد دیوید تامبرینو، تحلیلگر گولدمن ساش به سرمایه گذاران توصیه کند سهام تسلا را بفروشند.

تحلیلگر گولدمن ساش در یادداشتی به مشتریان این بانک نوشت: سهام تسلا در سالهای اخیر بین ۱۸۰ تا ۲۸۰ دلار معامله شده و پس از اینکه اوایل ماه جاری به بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۵ به این سو رسید، ممکن است به کف محدوده مذکور سقوط کند.

در نتیجه تنزل دورنمای سهام تسلا از وضعیت “خنثی” به “فروش” توسط تحلیلگر گولدمن ساش، ارزش سهام این شرکت در معاملات بعدازظهر دوشنبه ۴.۸۳ درصد کاهش یافت و به ۲۴۴.۵۲ دلار رسید. اگر معاملات سهام تسلا در این محدوده بسته شود، بدترین عملکرد سه ماهه برای این سهام از ژوئن سال میلادی گذشته به این سو خواهد بود.

حتی با وجود ریزش اخیر، ارزش سهام تسلا از اوایل دسامبر بیش از ۳۰ درصد رشد کرده و ۱۴ درصد از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون رشد نشان می دهد.

سرمایه گذاران تسلا و فروشندگان سهام این شرکت درباره اینکه آیا تسلا به یک وزنه بزرگ در حمل و نقل پاک تبدیل می‌شود یا تولیدکنندگان قدیمی و قوی‌تری مانند جنرال موتورز از آن پیشی می گیرند، اختلاف نظر دارند.

بر اساس گزارش رویترز، هفت تحلیلگر فروش و شش نفر خرید سهام تسلا را توصیه کردند در حالیکه هفت نفر نظر خنثی داشتند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , خودرو

مدیریت ارتباطات شهرداری ساری، عباس غفوری رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ، با اعلام اینکه از ابتدای طرح تفکیک زباله از مبدا تاکنون بیش از 2847 تن زباله خشک در این طرح جمع‌آوری شده است، گفت: پیش‌بینی ما برای جمع‌آوری...
، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در آئین تجدید میثاق جامعه کار و تلاش کشور با آرمان‌های امام راحل به مناسب آغاز هفته کارگر با بیان اینکه در عرصه اقتصاد مقاومتی، کارگران باز هم در خط مقدم ایستاده اند، بیان کرد: در...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها