چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, خودرو  »   کاهش 11درصدی ارزش سهام تسلا موتورز / نگرانیها برای تاخیر در عرضه “مدل ۳” تسلا
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۴۹

کاهش ۱۱درصدی ارزش سهام تسلا موتورز / نگرانیها برای تاخیر در عرضه “مدل ۳” تسلا

ارزش سهام تسلا موتورز پس از تنزل دورنمای اعتباری این خودروساز برقی از سوی گولدمن ساش، با ریزش روبرو شد و مجموع کاهش ارزش سهام این شرکت از هفته گذشته تاکنون را به ۱۱ درصد رساند.

نگرانیها نسبت به احتمال تاخیر در تولید “مدل ۳” و همچنین انتظارات برای فروش ۱.۷ میلیارد دلار سهام از سوی تسلا برای تهیه نقدینگی، موجب شد دیوید تامبرینو، تحلیلگر گولدمن ساش به سرمایه گذاران توصیه کند سهام تسلا را بفروشند.

تحلیلگر گولدمن ساش در یادداشتی به مشتریان این بانک نوشت: سهام تسلا در سالهای اخیر بین ۱۸۰ تا ۲۸۰ دلار معامله شده و پس از اینکه اوایل ماه جاری به بالاترین رکورد از سال ۲۰۱۵ به این سو رسید، ممکن است به کف محدوده مذکور سقوط کند.

در نتیجه تنزل دورنمای سهام تسلا از وضعیت “خنثی” به “فروش” توسط تحلیلگر گولدمن ساش، ارزش سهام این شرکت در معاملات بعدازظهر دوشنبه ۴.۸۳ درصد کاهش یافت و به ۲۴۴.۵۲ دلار رسید. اگر معاملات سهام تسلا در این محدوده بسته شود، بدترین عملکرد سه ماهه برای این سهام از ژوئن سال میلادی گذشته به این سو خواهد بود.

حتی با وجود ریزش اخیر، ارزش سهام تسلا از اوایل دسامبر بیش از ۳۰ درصد رشد کرده و ۱۴ درصد از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون رشد نشان می دهد.

سرمایه گذاران تسلا و فروشندگان سهام این شرکت درباره اینکه آیا تسلا به یک وزنه بزرگ در حمل و نقل پاک تبدیل می‌شود یا تولیدکنندگان قدیمی و قوی‌تری مانند جنرال موتورز از آن پیشی می گیرند، اختلاف نظر دارند.

بر اساس گزارش رویترز، هفت تحلیلگر فروش و شش نفر خرید سهام تسلا را توصیه کردند در حالیکه هفت نفر نظر خنثی داشتند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , خودرو

فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...
حسن رنگرز گفت: آیینی درخور و شایسته انجام شده و این اتفاق بزرگ است. امیدوارم موزه بتواند بیش از گذشته ورزش کشور را به تصویر بکشد. نساجی ظرفیت زیادی داشته و سبقه خوبی دارد. سکوهای وطنی را ساختیم و کار آن تمام...

مطالب مرتبط با برچسب