یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   کتاب “اسطوره‌ها و زندگی ما” به بازار عرضه شد
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۰

کتاب “اسطوره‌ها و زندگی ما” به بازار عرضه شد

انتشارات فرهنگ نشر نو با همکاری نشر آسیم، کتاب “اسطوره‌ها و زندگی ما” را منتشر کرد.

در پشت جلد این کتاب آمده است: مری میجلی، فیلسوف اخلاق و استاد فلسفه، در اسطوره‌ها و زندگی ما به نقش اساسی نمادها در متن زندگی امروز انسان و به‌ویژه نقش نمادها در علم جدید و جهان‌بینی برآمده از آن می‌پردازد. در این میان واژه “اسطوره” شاید قدری گمراه‌کننده باشد. از نظر میجلی، اسطوره داستانی است که در آن، نمادهای بسیاری وجود دارد. تاکید میجلی بر این نکته است که ما انسان‌ها گونه خاصی از موجودات هستیم که مسائل را اساسا در قالب نمادها درک می‌کنیم. “اسطوره‌های زندگی ما” مفاهیمی متافیزیکی هستند که پیدا و پنهان وارد تصویر علمیِ ما از جهان می‌شوند و به مرور بخشی از علم تجربیِ به اصطلاح دقیق و آزمون‌پذیر را تشکیل می‌دهند:

مفاهیمی همچون ژن‌های خودخواه، ماده‌باوریی که ذهن را به ماده فرو می‌کاهد، و همین‌طور نگاه ملهم از حوزه هوش مصنوعی که انسان را ماشینی باهوش و مجهز به نرم‌افزاری پیشرفته می‌بیند.

در ادامه پشت جلد می‌خوانیم: میجلی نه علم را یکسره نفی می‌کند و نه همچون قدرتی الهی می‌پرستد. او به ما یادآوری می‌کند که تخیل ما در قالب نمادها چه نقش مهمی در تمام دیدگاه‌هایمان درباره جهان و انسان و جایگاه انسان در جهان دارد.

کتاب “اسطوره‌ها و زندگی ما” در گروه کتابخانه فلسفه زندگی در ۳۷۶ صفحه، با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و به قیمت ۳۰ هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از ایسنا،مزایده آثار هنری استادان قدیم نقاشی در حراجی کریستیز لندن برگزار شد و در مجموع آثاری به ارزش کلی ۶۲.۴ میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد بیشترین فروش در این بخش از حراجی کریستیز از سال...
به نقل از ایرنا، حراجی ساتبیز در این مزایده که تصویری منحصربه‌فرد از زندگی یکی از معروفترین چهره‌های ادبیات انگلیسی ارائه می‌دهد، میزبان ۵۵ مورد از شخصی‌ترین یادگارهای سیلویا پلات خواهد بود. از جمله این یادگارها می‌توان به انجیل خانواده پلات و نامه‌هایی‌ اشاره...

مطالب مرتبط با برچسب