سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩٦منتشر شد
۱۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۵۲

با اصلاحات جدید مصوب هیات وزیران

کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩۶منتشر شد

علی علی‌آبادی فراهانی (مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات) با اعلام خبر انتشار کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩۶، درباره آن توضیح داد، کتاب مقررات صادرات و واردات  حاوی اصلاحات نمانکلاتور سیستم هماهنگ شده سازمان جهانی گمرک است که به لحاظ تغییرات حاصله از جمله “فناوری” و “تجارت” هر پنج سال یکبار به روز رسانی می‌شود.

همچنین، وی خاطر نشان کرد که آخرین نسخۀ به روز شده نمانکلاتور در سال ٢٠١٢ میلادی (سال١٣٩٠-١٣٩١) اعمال شده و جدیدترین نسخه نیز از اول سال ٢٠١٧ قابل اجراست.

علی آبادی با اشاره به اینکه سازمان جهانی گمرک، اصلاحات سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی را به صورت همزمان اعمال و اعلام کرده است، گفت: با توجه به اینکه آمار بازرگانی خارجی بر مبنای ردیف تعرفه‌های جدول طبقه بندی کالا تهیه می‌شود و ثبت سفارش کالا بر اساس کدهای تغییر یافته انجام خواهد شد، لزوم انجام اصلاحات مذکور در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩۶ از ضروریات بخش بازرگانی کشور است.

علی آبادی یادآور شد که این اصلاحات در آذر ماه ١٣٩۵ برای درج در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ١٣٩۶ به تصویب هیئت وزیران رسیده است.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب