پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, مسکن و عمران  »   کرمانشاه به شبکه ریلی کشور متصل شد
۱۳ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱:۲۴

کرمانشاه به شبکه ریلی کشور متصل شد

شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از اتمام عملیات ریل گذاری راه آهن ملایر – کرمانشاه خبر داد و گفت: در آخرین روز عمر دولت یازدهم کرمانشاه به شبکه ریلی کشور متصل شد.

خط ریلی ملایر – کرمانشاه که از ابتدای دولت یازدهم و در چارچوب اجرای اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته بود، با پیگیری‌های صورت گرفته به گام آخر برای بهره‌برداری نهایی رسید تا کرمانشاه جدیدترین استان ایران باشد که به شبکه راه آهن متصل شده است.

این خط ریلی که مجموعا ۱۷۵ کیلومتر طول دارد در دو فاز ملایر به فیروزان ۶۳ کیلومتر و از ملایر تا کرمانشاه  ۱۱۲ کیلومتر ساخته شده و بناست با راه اندازی هشت ایستگاه به کار خود ادامه دهد. بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت ساخت در حال حاضر سه ایستگاه این مسیر آماده بهره برداری است و مابقی ایستگاه‌ها نیز در دست ساخت هستند.
با افتتاح این خط ریلی تعداد طرح‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شده در حوزه ریل که به بهره برداری می رسند به دو شهر و استان رسید. پیش از این نیز با حضور رییس جمهور، استان همدان به شبکه ریلی کشور متصل شده بود.
طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته در هفته‌های آینده ریل به استان‌های آذربایجان غربی و گیلان نیز خواهد رسید و خط دوم شهر تبریز نیز در چند ماه آینده به بهره برداری می رسد.
شرکت ساخت اعلام کرده پس از این طرح‌های ابتدایی، کار ساخت راه‌آهن برای شهرهایی مانند سنندج و اردبیل نیز با سرعت بیشتری دنبال می شود.
به این ترتیب دولت یازدهم در آخرین روز کاری خود توانست ریل را به کرمانشاه برساند تا وعده‌ای که روحانی در روزهای نخست ریاست جمهوری خود داده بود و در آن راه آهن را یکی از اصلی ترین یادگاری‌های  مطرح کرده بود، به عملیاتی شدن نزدیک شود.
دولت از ابتدای امسال توانسته نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر ریل گذاری جدید را به ثبت برساند و این در حالی است که در طول تمام سال‌های گذشته، میانگین سالانه ریل‌گذاری ایران حدود ۲۶۰ کیلومتر بوده است. طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی هدف در نظر گرفته شده برای ریل گذاری‌های جدید در سال ۹۶، بیش از ۹۰۰ کیلومتر است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , مسکن و عمران

به نقل از ایرنا، سفرهای استانی رئیس جمهوری به مناطق محروم کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد بسیار پر خیر و برکت بوده و در میان ۲۱۷ مصوبه سفر اخیر هیات دولت به این استان ، گازرسانی به منطقه دورافتاده...
به نقل از ایسنا، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام گفت: یکی از مزیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری مرتفع شدن نیازهای شهرستان در حوزه اقتصاد است. عبدالمالک شنبه‌زاده با بیان این خبر که براساس ماده ۲۷ مبنی بر واگذاری بناهای...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها