سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   کسب درآمد از تابلوهای تبلیغاتی در تبریز
۷ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۳

کسب درآمد از تابلوهای تبلیغاتی در تبریز

نائب رئیس شورای اسلامی تبریز گفت: سردرهای غیراستاندارد و بیلبوردهای تبلیغاتی بی جا در شهر آلودگی بصری ایجاد می کند به طوری که کم مانده تمام مغازه ها و منزل ها روی در خود تبلیغات بزنند.
سونیا اندیش با اشاره به ضرورت رسیدگی و ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی افزود: شهرداری باید با ارایه لایحه ای، شرایط استاندارد سازی، فرهنگی سازی و تعرفه تابلوهای تبلیغاتی را مشخص کند.
عضو شورای اسلامی تبریز نیز گفت: بازار بیلبوردهای تبلیغاتی در این شهر در دست نورچشمان بعضی افراد است که در مناقصه شرکت و سودهای کلان کسب می کنند.
محرم محمدزاده افزود:  کسب درآمد پایدار از بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی و برنامه ریزی برای ساماندهی آن ها در سطح شهر بسیار با اهمیت است
وی اظهار کرد: شهرداری شهرهایی مانند مشهد و شیراز از تبلیغات و بیلبوردهای شهری ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب می کنند. این در حالس است که در سال گذشته درآمد شهرداری تبریز از بیلبوردها ۴ میلیارد تومان بود با وجود اینکه این تابلوها بیش از ۷۰ میلیارد تومان برای شرکت ها درآمد داشته است.

محمدزاده افزود: در تبریز این بازار را به بخش خصوصی داده ایم و با این امر سرمایه شهر را از میان برده ایم. واگذاری بیلبوردها باید فرا استانی شود تا درآمد شهر در دست عده‌ای خاص قرار نگیرد.
رئیس شورای اسلامی تبریز نیز در این جلسه از شهردار خواست در آستانه سال جدید با فرهنگ سازی و اهدای بوته های مختلف گل و درخت به شهروندان به گسترش محیط زیست کمک کند.
شکور اکبرنژاد اظهار کرد: شهرداری باید در خصوص کاهش و تفکیک زباله به استفاده از فرهنگ سازی و ارایه مشوق های لازم اقدام کند.
وی در ادامه افزود: درآمدهای پایدار شهری مانند خرید و فروش سرقفلی ها به دلیل احکام قضایی متوقف شده بنابراین امور حقوقی شهرداری باید این موضوع را با جدیت بررسی و برای آن چاره اندیشی کند.

عضو دیگر شورای اسلامی تبریز نیز گفت: مجموعه فعالیت های فرهنگی شهرداری کاملا فارغ از سیاست های شورای اسلامی شهر و بدون کوچکترین مشورت با کمیسیون انجام می شود.
فرج قلیزاده با تذکر شدید در این خصوص از فعالیت های فرهنگی شهرداری اعلام برائت کرد.
در این جلسه شورای اسلامی تبریز با دریافت حداقل ۳۰ درصد از مطالبات مراجعان به صورت علی الحساب در بدو تشکیل پرونده موافقت کرد.
حذف اختصاص نیم درصد سهم درآمد پروانه‌های ساختمانی به کتابخانه‌ها در هنگام دریافت پروانه ساختمانی، لغو تخفیفات فصلی عوارض در قالب تعرفه عوارض محلی و افزایش ۲۰ درصدی عوارض تابلوهای خارج از استاندارد دفاتر، اصناف و واحدهای تجاری از دیگر مصوبات شورای اسلامی تبریز بود.
براساس مصوبه  شورا در قالب ماده ۲۰ تعرفه عوارض محلی سال آینده از اراضی بالای ۵۰۰ متر مربع به میزان مازاد بر این متراژ، ۲۰ درصد عوارض تفکیک دریافت خواهد شد.
شورای اسلامی تبریز بر اساس ایرادهای فرمانداری به تعرفه عوارض محلی سال ۱۳۹۷، تغییرات و اصلاحات لازم را تصویب کرد.
اعضای شورای اسلامی با تصویب لایحه‌ای به شهرداری تبریز در خصوص فعالیت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تاکسی درون‌شهری مبتنی بر فراخوان الکترونیکی و اینترنتی اجازه داد.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب