شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   کسی قائل به عقب‌گرد طرح تحول نظام سلامت نیست
7 اسفند 1395 , ساعت 9:55

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کسی قائل به عقب‌گرد طرح تحول نظام سلامت نیست

احمد همتی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در جریان سفر امروز وزیر بهداشت به این استان اظهار کرد:طرح تحول نظام سلامت یکی از جدی‌ترین و عظیم‌ترین طرح‌های اجرا شده در سطح کشور است که اجرای آن هم از ضروریات بوده است. اجرای طرحی در این حد گسترده فقط از عهده یک دولت کارآمد و توانمند همچون دولت تدبیر و امید و وزیر خلاقی همچون قاضی‌زاده هاشمی برمی‌آمد.

همتی با بیان اینکه کسی قائل به عقب‌گرد طرح تحول نظام سلامت نیست ، گفت: برای اجرایی شدن بهتر این طرح عظیم نیازمند همکاری‌های بیشتری هستیم که در حال حاضر کمتر وجود دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تزریق ۸۰۰۰ میلیارد تومان به این طرح در قالب اوراق از سوی مجلس افزود: هنوز خیلی از اثرات حمایت از این طرح را نمی توانیم ببینیم.

به نقل از ایسنا، وی با اشاره به عدم دریافت حقوق بسیاری از پزشکان و پیراپزشکان خاطرنشان کرد:متاسفانه در بسیاری بخش‌ها پرداختی نداشته‌ایم.

وی با گلایه از تعطیلی بخش آنژیوگرافی بیمارستان کوثر افزود:بخش قلب سمنان هم وضعیت مساعدی ندارد و متاسفانه پاسخ مناسبی هم به این مشکلات داده نشده است.

همتی بر لزوم ارتباط بیشتر وزیر بهداشت با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد و گفت: گسترده‌تر شدن این ارتباط می‌تواند به رفع مشکلات کمک کند.

عضو فراکسیون امید مجلس به برخی مطالبات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: جدای از ضرورت حمایت از فعال‌سازی بخش‌های بیهوشی و جراحی در سمنان که از مطالبات به‌حق مردم این خطه است، دانشکده‌های داروسازی که در همه کشور در مراکز استان‌ها فعالیت می‌کنند نیز یکی از مطالبات مرکز استان است و علاوه بر آن مردم سمنان انتظار دارند که طب‌کار در سمنان فعال شود.

وی از تکمیل بیمارستان مهدیشهر به عنوان مطالبه مردم این شهرستان از وزیر بهداشت نام برد و گفت: این پروژه در حال حاضر ۷۰ تا ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار ما از وزارت بهداشت این است که کمک کند که در احداث این پروژه که از نیازهای مردم منطقه است تسریع شود.

وی اظهار امیدواری کرد: این بیمارستان همان‌گونه که از قبل وعده داده شده در سال ۹۶ افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با بیان اینکه تامین اجتماعی در شهرستان سرخه یک درمانگاه ایجاد کرده است،افزود: انتظار می‌رود دانشگاه علوم پزشکی نیز در این شهرستان سرویس کامل‌تری به مردم ارائه دهد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

مالیات ده درصدی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاهها که با حفظ رابطه استخدامی به صورت مامور در مراکز آموزشی-درمانی مشغول به کار هستند. دستورالعمل سازمان امور مالیاتی درخصوص چگونگی محاسبه و تعلق مالیات به وجوه پرداختی توسط مراکز آموزشی - درمانی...
معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در سفر یک روزه خود به بوشهر و بازدید از دانشگاه علوم پزشکی این شهر اظهار کرد: در بازدید یک روزه که از این دانشگاه به عمل آوردم و بر اساس نظرات دانشجویان و نمایندگان...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها