جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   کسی قائل به عقب‌گرد طرح تحول نظام سلامت نیست
۷ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۵۵

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کسی قائل به عقب‌گرد طرح تحول نظام سلامت نیست

احمد همتی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در جریان سفر امروز وزیر بهداشت به این استان اظهار کرد:طرح تحول نظام سلامت یکی از جدی‌ترین و عظیم‌ترین طرح‌های اجرا شده در سطح کشور است که اجرای آن هم از ضروریات بوده است. اجرای طرحی در این حد گسترده فقط از عهده یک دولت کارآمد و توانمند همچون دولت تدبیر و امید و وزیر خلاقی همچون قاضی‌زاده هاشمی برمی‌آمد.

همتی با بیان اینکه کسی قائل به عقب‌گرد طرح تحول نظام سلامت نیست ، گفت: برای اجرایی شدن بهتر این طرح عظیم نیازمند همکاری‌های بیشتری هستیم که در حال حاضر کمتر وجود دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تزریق ۸۰۰۰ میلیارد تومان به این طرح در قالب اوراق از سوی مجلس افزود: هنوز خیلی از اثرات حمایت از این طرح را نمی توانیم ببینیم.

به نقل از ایسنا، وی با اشاره به عدم دریافت حقوق بسیاری از پزشکان و پیراپزشکان خاطرنشان کرد:متاسفانه در بسیاری بخش‌ها پرداختی نداشته‌ایم.

وی با گلایه از تعطیلی بخش آنژیوگرافی بیمارستان کوثر افزود:بخش قلب سمنان هم وضعیت مساعدی ندارد و متاسفانه پاسخ مناسبی هم به این مشکلات داده نشده است.

همتی بر لزوم ارتباط بیشتر وزیر بهداشت با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد و گفت: گسترده‌تر شدن این ارتباط می‌تواند به رفع مشکلات کمک کند.

عضو فراکسیون امید مجلس به برخی مطالبات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: جدای از ضرورت حمایت از فعال‌سازی بخش‌های بیهوشی و جراحی در سمنان که از مطالبات به‌حق مردم این خطه است، دانشکده‌های داروسازی که در همه کشور در مراکز استان‌ها فعالیت می‌کنند نیز یکی از مطالبات مرکز استان است و علاوه بر آن مردم سمنان انتظار دارند که طب‌کار در سمنان فعال شود.

وی از تکمیل بیمارستان مهدیشهر به عنوان مطالبه مردم این شهرستان از وزیر بهداشت نام برد و گفت: این پروژه در حال حاضر ۷۰ تا ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار ما از وزارت بهداشت این است که کمک کند که در احداث این پروژه که از نیازهای مردم منطقه است تسریع شود.

وی اظهار امیدواری کرد: این بیمارستان همان‌گونه که از قبل وعده داده شده در سال ۹۶ افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با بیان اینکه تامین اجتماعی در شهرستان سرخه یک درمانگاه ایجاد کرده است،افزود: انتظار می‌رود دانشگاه علوم پزشکی نیز در این شهرستان سرویس کامل‌تری به مردم ارائه دهد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از اقتصاد آنلاین، برخی از این شرکت ها عبارتند از: «کنور»: شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور از واگذاری ۳۹۲میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. «شنفت» و «شرانل»: شرکت‌های نفت پارس و نفت ایرانول...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب

مالیات ده درصدی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاهها که با حفظ رابطه استخدامی به صورت مامور در مراکز آموزشی-درمانی مشغول به کار هستند. دستورالعمل سازمان امور مالیاتی درخصوص چگونگی محاسبه و تعلق مالیات به وجوه پرداختی توسط مراکز آموزشی - درمانی...
معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در سفر یک روزه خود به بوشهر و بازدید از دانشگاه علوم پزشکی این شهر اظهار کرد: در بازدید یک روزه که از این دانشگاه به عمل آوردم و بر اساس نظرات دانشجویان و نمایندگان...