شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی, برندگان مناقصات  »   کمیته امداد امام خمینی(ره) برنده مناقصه دریاچه نمک قم شد
۵ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۳۵

کمیته امداد امام خمینی(ره) برنده مناقصه دریاچه نمک قم شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم از برنده شدن کمیته امداد امام خمینی(ره) در مناقصه دریاچه نمک این شهر خبر داد.

احمد ذاکری روز شنبه در آیین افتتاح چهار طرح صنعتی در شهرک صنعتی شکوهیه قم، برآورد اولیه سرمایه گذاری در دریاچه نمک قم را ۱۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با برنده شدن شرکت سرمایه گذار کمیته امداد امام خمینی(ره) در مناقصه دریاچه نمک و آغاز فرصت مطالعاتی یکسال برای بهره برداری از معادن این دریاچ نمک، گام مهمی در زمینه تحول در دریاچه نمک برداشته شد.
وی ادامه داد: ژئوفیزیک هوایی دریاچه نمک انجام شده و بررسی ها در مورد وجود معدن و مواد آلی و فلزی از جمله آهن و مس در دریاچه نمک قم در حال انجام است.
دریاچه نمک در ناحیه شرقی استان قم و در حد فاصل سه استان قم، سمنان و اصفهان قرار گرفته و بزرگترین دریاچه فصلی و فراشور کشور است که حدود ۲۰۰ هزار هکتار وسعت داشته و یک سوم آن در محدوده جغرافیایی استان قم قرار گرفته است و دارای ساختار زمین شناختی کم نظیر شامل پوسته نمکی و حاشیه باتلاقی است.ارزش تخمینی املاح معدنی آن ۲۰ میلیارد دلار است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , برندگان مناقصات

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها