یکشنبه, ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی  »   گاز به زاهدان رسید / انعقاد قرارداد گازرسانی با نیروهای بومی سیستان و بلوچستان
10 اسفند 1395 , ساعت 12:20

گاز به زاهدان رسید / انعقاد قرارداد گازرسانی با نیروهای بومی سیستان و بلوچستان

قراردادی به ارزش ۲ میلیارد تومان میان شرکت گاز ایران با جهاد دانشگاهی جهت آموزش ۱۰۰۰ نفر از نیروهای بومی سیستان و بلوچستان در زمینه تخصص‌های مرتبط با گازرسانی منعقد شده تا گاز به زاهدان رسید .

مدیرعامل شرکت گاز ایران گفت: قرارداری به ارزش ۲ میلیارد تومان میان شرکت گاز ایران با جهاد دانشگاهی جهت آموزش ۱۰۰۰ نفر از نیروهای بومی سیستان و بلوچستان در زمینه تخصص‌های مرتبط با گازرسانی از جمله نقشه‌کشی، جوشکاری، نقشه‌برداری و لوله‌کشی خانگی منعقد شده تا روند گازرسانی به منازل در این استان توسط نیروهای بومی انجام شود.

حمیدرضا عراقی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان در زاهدان بیان کرد: ۸۰ درصد هزینه‌های آموزش این افراد توسط شرکت ملی گاز ایران و ۲۰ درصد توسط متقاضی پرداخت می‌شود که پس از اتمام آموزش‌ها هر یک از این افراد می‌توانند علاوه بر اشتغال به کار خود، با تاسیس شرکت برای تعداد دیگری از جوانان نیز کارآفرینی کنند.

عراقی در ادامه گفت: تلاش‌های زیادی در جریان تحقق پروژه گازرسانی از ایرانشهر به زاهدان انجام شد تا امروز این پروژه آماده بهره‌برداری شود.

مدیرعامل شرکت گاز ایران گفت: مشکلات فراوانی در مسیر تامین اعتبار پروژه گازرسانی از ایرانشهر به زاهدان وجود داشت که سبب شد در سال‌های گذشته پیشروی مناسبی را در این پروژه شاهد نباشیم و ۷۵ درصد پروژه در سال ۹۵ اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۷۵۰ میلیارد تومان برای خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان هزینه شده، افزود: این گاز برکات زیادی برای مردم زاهدان دارد و تا اردیبهشت‌ماه سال آینده نیروگاه برق زاهدان نیز در پی آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم با استفاده از گاز به تولید برق می‌پردازد.

عراقی تاکید کرد: پرداخت اعتبارات پروژه خط انتقال گاز به زاهدان همواره اولویت ما بوده و به‌ویژه در یک سال اخیر اعتبارات این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن تزریق شده تا پروژه با بالاترین سرعت تکمیل شود و به بهره‌بردرای برسد.

مدیرعامل شرکت گاز ایران با بیان اینکه گاز به عنوان یک سوخت مناسب نخستین فاکتور لازم برای پیشرفت صنعتی محسوب می‌شود، گفت: با توجه به رسیدن گاز به زاهدان، روند پیشرفت سیستان و بلوچستان آغاز شده و امروز زمینه برای فعالیت سرمایه‌گذاران در زمینه‌های صنعتی در این استان فراهم است.

وی با اشاره به اینکه افتتاح پروژه گازرسانی از زاهدان به چابهار فردا توسط رئیس جمهور آغاز می‌شود، بیان کرد: با توجه آغاز اجرای پروژه‌های بزرگ از جمله پتروشیمی چابهار در راستای طرح توسعه سواحل مکران، قرار است انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار در مدت ۲ سال انجام شود.

عراقی با تاکید بر رعایت همه استانداردهای لازم در زمینه اجرای پروژه گازرسانی از ایرانشهر به زاهدان، خاطرنشان کرد: شرکت ملی گاز ایران بالاترین استانداردهای کشور را دارد و بی‌شک در همین راستا اجرای همه خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان با استانداردهای دقیق انجام شده است.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

صندوق بازنشستگی کشوری در ایران یکی از سازمان‌های باسابقه کشور است که مهم ترین اهداف آن در دوره مدیریت جدید در دولت سیزدهم، شفافیت، ارتقا خدمات رفاهی بازنشستگان، بهره‌برداری اقتصادی و اطمینان‌بخش از دارایی‌های صندوق از طریق سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های...
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: مهمترین برنامه بخش معدن این سازمان فعال‌سازی همه معادن راکد و سپس واگذاری آنها در قالب مزایده عمومی به متقاضیان سرمایه‌گذاری است. محمد توکلی روز چهارشنبه...

مطالب مرتبط با برچسب

معاون امور زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک شهرداری زاهدان - محمود دشتی اظهار داشت: برخی از عوامل نظیر نبود توسعه متوازن شهرسازی، گسترش نیافتن ساختارها و بسترهای ترافیکی در سالیان گذشته، ورود خودروهای جدید به شهر و برخی عوامل مشابه...
فرمانداری زاهدان در اقدامی عجیب نام یکی از کاندیداهای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر زاهدان را در لیست کاندیداها قرار نداد. به نقل از مهر، در اقدامی عجیب و بی سابقه از سوی فرمانداری زاهدان نام آقای «محمد میر» از نامزدهای...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها