شنبه, ۰۴ تیر ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   مراسم گردهمایی حامیان رییسی در مصلی تهران چگونه گذشت؟
27 اردیبهشت 1396 , ساعت 9:57

مراسم گردهمایی حامیان رییسی در مصلی تهران چگونه گذشت؟

در حالیکه ساعتی تا شروع گردهمایی بزرگ حامیان حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی بود اما مصلی تهران مملو از جمعیت شد.

به نقل از مهر، گردهمایی بزرگ حامیان حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مصلی تهران آغاز شد.

حاشیه های مراسم گردهمایی حامیان رییسی را از مقابل دیدگان شما می گذرانیم.

– ساعت ۱۵؛ خیابان های اطراف مصلی تهران نسبتا شلوغ و پر تردد است. مردم آرام آرام با پای پیاده خود را به درب های مصلی می رسانند. هوا گرم است؛ اما مردم را به این کارها، کاری نیست!

– ساعت ۱۵:۱۵؛ خودمان را به داخل مصلی رسانده ایم و گعده گعده مردم را می بینیم که در حال ورود به شبستان اصلی مصلی هستند. چشممان به همه جور قشری می خورد؛ از پیر پیر تا جوان جوان.

– ساعت ۱۵:۳۰؛ به شبستان اصلی مصلی قدم می گذاریم. همهمه جمعیت گوش را کر می کند! جمعیت، حالا به بالای هزار نفر رسیده است. هواداران رییسی با شعارهای هماهنگ و پر شور خود، بی تابی شان از رسیدن آخر هفته را نشان می دهند؛ شعار آن ها جالب است؛ “آخر هفته، روحانی رفته”، ” رییسی، رییسی، بیست و نهم رییسی.”

– تشویق ایسلندی همراه با بوق و شیپور از دیگر سبک های حاضران در شبستان برای حمایت از رییسی است. «درود بر قالیباف، سلام بر رییسی».

– موزیک های مهیج و انقلابی در شبستان طنین انداز می شود. طبق روال معمول، صدای حامد زمانی می آید! «عمار داره این خاک؛ مختار این خاک»، «مرگ بر آمریکا»… همراهی مردم با موزیک ها، فضای پر هیجانی را در شبستان ایجاد کرده! اینجا شور و هیجان به نقطه جوش رسیده است.

– ساعت۱۶؛ مجری برنامه به پشت تریبون آمد و با اظهارات خود حاضران را به وجد آورد. او گفت:«برخلاف اونچه آقای روحانی گفت  که «ما می خوایم دیوار نصب کنیم، ما می خوایم دیوارهایی که جلوی مردم نصب کرده اید را برداریم».

– پس از پخش موزیک های انقلابی، بار دیگر مجری به پشت تریبون آمد و از جمعیت ده ها هزار نفری شبستان درخواست کرد که به افتخار سرود جمهوری اسلامی ایران برخیزند. سرود در حالت عجیب و شورانگیزی پخش شد.

– شور عجیبی در شبستان حاکم است؛ به خاطر همین قالیباف از مردم درخواست کرد که اجازه دهند صحبت کند. هوای داخل شبستان از فرط ازدحام جمعیت دم کرده است.

_ بیرون از شبستان، جمعیت در حال انفجار است. جای سوزن انداختن نیست. برخی برای در امان ماندن از ازدحام به داربست ساخت و سازهای پیرامونی مصلی پناه آورده اند.

– رییسی در بخشی از اظهارات خود خطاب به روحانی گفت: برخی ۲۰ سال در سمت های امنیتی بودند و امروز لب به سخن می گشایند؛ من امروز در مقام نامزد ریاست جمهوری اقای روحانی را نصیحت می کنم که سخنی نگویید و کاری نکنید که اگر بعدها نوارتان را جلوی خودتان گذاشتند، مثل برخی وعده ها که می گویید ما ندادیم، بگویید که من این حرف ها را نزده ام. مردم در واکنش به این حرف ها شعار “مرگ بر دروغگو و مرگ بر منافق” را سر دادند.

_ رییسی همچنین درباره محمد باقر قالیباف گفت: آقای قالیباف ظرفیت های شخصی، اجتماعی و مدیریتی بالایی دارد و ما از همه این ظرفیت ها در  دولت کار و کرامت استفاده خواهیم کرد. مردم در واکنش به این سخنان جیغ و هورا کشیدند و شعار دادند: سلام بر رییسی، درود بر قالیباف.

_ پس از اتمام سخنان رییسی، سعید جلیلی به روی صحنه آمد. جلیلی فقط به دست تکان دادن به مردم و پاسخ به ابراز احساسات آنها اکتفا کرد.

_ در امتداد خروج از مصلی تا خیابان شهید بهشتی، مردم شعار می دهند: “یا حجت ابن الحسن، کلیدو بگیر از حسن.”

_ در خیابان بهشتی، ترافیک نسبتا سنگینی حاکم است. برخی روی بلندی رفته اند و با در دست داشتن پوسترهای رییسی، ابراز وجود می کنند. جسته و گریخته شعار اخر هفته روحانی رفته، میان جمعیت شنیده می شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 38 خود اسامی منتخبان انتخابات اولین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد. به نقل از ایسنا اسامی منتخبان انتخابات اولین  میان  دوره ای  دهمین دوره مجلس شورای که موفق به کسب اکثریت...
دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات گفت: شعب اخذ رای تا آخرین لحظات مملو از جمعیت بود ولی به لحاظ ممنوعیت قانونی که داشتیم نتوانستیم از عده ای از مردم رای بگیریم که باید ازآنها عذرخواهی کنیم. به نقل از  پایگاه...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها