پنجشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۸
»   اقتصادی, بین الملل  »   گسترش روابط اقتصادی مازندران و ساراتوف روسیه
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۳۰

گسترش روابط اقتصادی مازندران و ساراتوف روسیه

عبداله مهاجر دارابی در این نشست گفت: استان های ساراتوف روسیه و مازندران از لحاظ سرزمینی به خصوص تولید محصولات کشاورزی شباهت های زیادی دارند و این مشابهت اقتصادی در حوزه کشاورزی می تواند ارتباط اقتصادی دو استان را بیشتر کند.وی اضافه کرد: علاوه برآن مازندران از لحاظ صنعتی نیز در جایگاه خوبی قرار دارد که می تواند نیازهای استان ساراتف را تامین کند و گسترش روابط تجاری مرهون تلاش دو طرف برای اجرایی کردن تفاهمنامه های دو جانبه است.
مهاجر با اشاره به سفر سال گذشته معاون استاندار ساراتف روسیه به مازندران گفت: تداوم این سفرها نشان می دهد که اراده برای برقراری ارتباط و گسترش روابط مشترک اقتصادی دو جانبه وجود دارد و باید برای رفع موانع گام های اساسی برداشته شود.
استان ساراتف روسیه در جنوب غربی این کشور ۲میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و میزان مبادلات تجاری ایران با این ایالت حدود ۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ برآورد شده است.

معاون صنعتی استاندار ساراتوف روسیه خواهان حذف واسطه‌ها در مبادی ورودی کالاهای صادراتی روسی به خصوص استان ساراتف به ایران شد.
الکسی ولادیمیرویچ استرلینکوف با اعلام این مطلب افزود: در شرایط فعلی اکثر تولیدات روسی به خصوص گوشت قرمز تولید ساراتف از طریق چندین واسطه به ایران صادر می‌شود.
استرلینکوف خاطرنشان کرد: هم اکنون همکاری های دو جانبه بین ایران و روسیه در سطح عالی قرار دارد و مسوولان بلندپایه دو کشور نیز از این همکاری های دو جانبه حمایت می کنند.

برگرفته از سایت اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی مازندران

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

به نقل از خبر آنلاین ; بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی خودروهای شخصی دوگانه سوز در ماه ۳۰ لیتر بنزین به عنوان سهمیه دریافت می کنند. سهمیه سوخت در نظر گر فته شده برای تاکسی های دوگانه...
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ظرف یک سال آینده در صورت‌ تامین اعتبارات لازم، شش واحد تولیدی دارویی با سرمایه گذاری بالغ بر 150 میلیارد تومان در استان ایجاد می شود. علی رسولیان در جلسه کمیسیون رفع موانع...

مطالب مرتبط با برچسب

رییس کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق با بیان اینکه امروز شرایط اقتصادی کشور همانند دوران جنگ است، گفت: در این شرایط باید تسهیلات و رفع موانع تولید و فعالان اقتصادی، همانند دوران جنگ باشد. نشست کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی اتاق مازندران...
نشست کمیته مشترک ایران و لهستان با حضور سفیر ایران در این کشور تشکیل شد. بررسی تعرفه ترجیهی، حمایت از صادرات محصولات پتروشیمی، ایجاد و راه اندازی صرافی مشترک برای سهولت تراکنش های مالی از جمله محورهای مورد بررسی در این...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها