دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
»   اقتصادی, بین الملل  »   گسترش روابط اقتصادی مازندران و ساراتوف روسیه
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۳۰

گسترش روابط اقتصادی مازندران و ساراتوف روسیه

عبداله مهاجر دارابی در این نشست گفت: استان های ساراتوف روسیه و مازندران از لحاظ سرزمینی به خصوص تولید محصولات کشاورزی شباهت های زیادی دارند و این مشابهت اقتصادی در حوزه کشاورزی می تواند ارتباط اقتصادی دو استان را بیشتر کند.وی اضافه کرد: علاوه برآن مازندران از لحاظ صنعتی نیز در جایگاه خوبی قرار دارد که می تواند نیازهای استان ساراتف را تامین کند و گسترش روابط تجاری مرهون تلاش دو طرف برای اجرایی کردن تفاهمنامه های دو جانبه است.
مهاجر با اشاره به سفر سال گذشته معاون استاندار ساراتف روسیه به مازندران گفت: تداوم این سفرها نشان می دهد که اراده برای برقراری ارتباط و گسترش روابط مشترک اقتصادی دو جانبه وجود دارد و باید برای رفع موانع گام های اساسی برداشته شود.
استان ساراتف روسیه در جنوب غربی این کشور ۲میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و میزان مبادلات تجاری ایران با این ایالت حدود ۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ برآورد شده است.

معاون صنعتی استاندار ساراتوف روسیه خواهان حذف واسطه‌ها در مبادی ورودی کالاهای صادراتی روسی به خصوص استان ساراتف به ایران شد.
الکسی ولادیمیرویچ استرلینکوف با اعلام این مطلب افزود: در شرایط فعلی اکثر تولیدات روسی به خصوص گوشت قرمز تولید ساراتف از طریق چندین واسطه به ایران صادر می‌شود.
استرلینکوف خاطرنشان کرد: هم اکنون همکاری های دو جانبه بین ایران و روسیه در سطح عالی قرار دارد و مسوولان بلندپایه دو کشور نیز از این همکاری های دو جانبه حمایت می کنند.

برگرفته از سایت اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی مازندران

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

اقتصاد هند با شروع سال 2020 ضعیف‌ترین رشد سه ماه خود را حداقل در 8 سال گذشته به نمایش گذاشته است. اما بزرگ‌ترین سقوط اقتصاد این کشور هنوز رخ نداده است. سی‌ان‌ان در گزارشی وضعیت اقتصاد هند را بررسی کرده...
بر اساس اعلام مرکز ملی آمار، نرخ بیکاری افراد ١۵سال و بیشتر در سال ١٣٩٨برابر با ١٠.٧درصد بود که نسبت به سال قبل از ۱.۵ درصد کاهش داشته است. بررسی نرخ بیکاری افراد ١٥ ساله و بیش‌تر بر اساس نتایج طرح...

مطالب مرتبط با برچسب

بر اساس اعلام مرکز ملی آمار، نرخ بیکاری افراد ١۵سال و بیشتر در سال ١٣٩٨برابر با ١٠.٧درصد بود که نسبت به سال قبل از ۱.۵ درصد کاهش داشته است. بررسی نرخ بیکاری افراد ١٥ ساله و بیش‌تر بر اساس نتایج طرح...
این روزها بخش عمده ای از فضای اقتصادی، به ویژه در حوزه های گردشگری (از جمله هتل ها، آژانس های مسافرتی و به طور کلی همه بخش های خدماتی)، تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته اند. طبق آمار در مشهد 20 هزار نفر در حوزه هتل داری و اقامتگاه ها مشغول به...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها