پربازدید های سه شنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

سه شنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
»   اقتصادی, بین الملل  »   گسترش روابط اقتصادی مازندران و ساراتوف روسیه
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ , ساعت ۱۴:۳۰

گسترش روابط اقتصادی مازندران و ساراتوف روسیه

عبداله مهاجر دارابی در این نشست گفت: استان های ساراتوف روسیه و مازندران از لحاظ سرزمینی به خصوص تولید محصولات کشاورزی شباهت های زیادی دارند و این مشابهت اقتصادی در حوزه کشاورزی می تواند ارتباط اقتصادی دو استان را بیشتر کند.وی اضافه کرد: علاوه برآن مازندران از لحاظ صنعتی نیز در جایگاه خوبی قرار دارد که می تواند نیازهای استان ساراتف را تامین کند و گسترش روابط تجاری مرهون تلاش دو طرف برای اجرایی کردن تفاهمنامه های دو جانبه است.
مهاجر با اشاره به سفر سال گذشته معاون استاندار ساراتف روسیه به مازندران گفت: تداوم این سفرها نشان می دهد که اراده برای برقراری ارتباط و گسترش روابط مشترک اقتصادی دو جانبه وجود دارد و باید برای رفع موانع گام های اساسی برداشته شود.
استان ساراتف روسیه در جنوب غربی این کشور ۲میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و میزان مبادلات تجاری ایران با این ایالت حدود ۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ برآورد شده است.

معاون صنعتی استاندار ساراتوف روسیه خواهان حذف واسطه‌ها در مبادی ورودی کالاهای صادراتی روسی به خصوص استان ساراتف به ایران شد.
الکسی ولادیمیرویچ استرلینکوف با اعلام این مطلب افزود: در شرایط فعلی اکثر تولیدات روسی به خصوص گوشت قرمز تولید ساراتف از طریق چندین واسطه به ایران صادر می‌شود.
استرلینکوف خاطرنشان کرد: هم اکنون همکاری های دو جانبه بین ایران و روسیه در سطح عالی قرار دارد و مسوولان بلندپایه دو کشور نیز از این همکاری های دو جانبه حمایت می کنند.

برگرفته از سایت اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی مازندران

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بین الملل

دستورالعمل ناحيه‌بندي استقرار كاربري در حريم كيفي منابع آب سطحي جهت دانلود کلیک...
به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، دو مصوبه در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده را اصلاح کرد. مطابق این تصمیم، تصویب‌نامه‌های «میزان سقف تسهیلات تأمین...

مطالب مرتبط با برچسب

نشست کمیته مشترک ایران و لهستان با حضور سفیر ایران در این کشور تشکیل شد. بررسی تعرفه ترجیهی، حمایت از صادرات محصولات پتروشیمی، ایجاد و راه اندازی صرافی مشترک برای سهولت تراکنش های مالی از جمله محورهای مورد بررسی در این...
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره به حاصل دیدار و مذاکره اش با رایزن اقتصادی مالزی، ازسفر نخست وزیر مالزی و هیات اقتصادی همراه به ایران با هدف توسعه فعالیت های تجاری و اقتصادی بین دو...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها