پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, مدیران برتر  »   گسترش صنایع دستی و بوم گردی مازندران، هدف اصلی ماست
۸ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۲۴

صلاح الدین گل محمدی،مدیر صندوق کارآفرینی استان :

گسترش صنایع دستی و بوم گردی مازندران، هدف اصلی ماست

 اشاره= صلاح الدین گل محمدی، زاده سنندج است اما  در دانشگاه تهران، نحصیل کرده  و  دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی  و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی است. او  که در سال ۱۳۸۰ شمسی  به صندوق کارآفرینی امید پیوسته است، از دو سال پیش تاکنون مدیریت صندوق کارآفرینی  استان مازندران را برعهده دارد. با این مدیر عرصه کار و کارآقرینی، به گپ و  گفت پرداختیم که متن آن، تقدیم می شود.

در بدو ورود حتما مشکلاتی وجود داشت آیا آن مشکلات رفع شدند؟

گل محمدی: همیشه مشکلات براساس شرایط روز در هر سازمانی وجود دارد. ما توانستیم آن مشکلات را رفع کنیم تا مسیر برای ارائه خدمت به متقاضیان این صندوق، هموار شود.

آیا توانسید میزان معوقات را کاهش دهید؟

گل محمدی: بله، اکنون، الحمد الله در ایت زمینه، استان برتر کشور هستیم. در استان مازندران پتانسیل صنایع دستی ، بوم گردی وجود دارد و بایستی حمایت لازم انجام شود.

آیا ممکن است تعدادی از طرح های برتر استان مازندران را نام ببرید؟

گل محمدی: طرح هر روستا یک محصول که در بدو ورود آقای نورالله زاده ( ریاست صندوق امیدکشور )شعار هر روستا یک محصول را مطرح کردند تا به روستاها برویم و علاوه بر شهرها ، بر روستاها نیز تمرکز کنیم و خدمات ارائه دهیم. طبیعی است که بدین ترتیب، بار مهاجرت روستاها به شهرها کاهش یابد و  مشکلات شهر ها نیز کمتر می شود و تولید هم فزونی می یابد. طرح یک محصول هر روستا را در مازندران به عنوان اولین استان پایلوت اجرا کردیم. در روستای برازن بلده نور ۱۳۵ شغل در زمینه خیاطی ، پوشاک و پرورش کبک ایجاد کردیم ، در روستای وازیه محمودآباد ۹۰ شغل در حوزه پرورش گل و گیاه زینتی که از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور مورد بهره برداری قرار گرفت. منطقه برانجستان پرورش زنبور سوادکوه پتانسیل بود ما حمایت کردیم و توسعه داده شد. روستای ریکنده قائمشهر تولید و فرآوری نیشکر را آغاز کرده و برای توسعه کار مورد حمایت قرار گرفتند. اهالی روستای چاله زنی مرزن آباد پخت نان محلی و غذای محلی برای مسافرین را آغاز کردند و با حمایت صندوق کارآفرینی ، توانستند کار خود را توسعه دهند. از آن جایی که استان مازندران، سوغات مشخصی ندارد ، در این زمینه جوانان علاقه مند را برای تولید شیرینی های مخصوص استان حمایت کردیم . کار تجهیز و بهداشتی شدن کارگاه را انجام دادیم.

آیا در زمینه  مشورت و تشکیل اتاق فکر تلاش کرده اید؟

گل محمدی: به طور ماهانه، با مدیر کل اداره کار و سازمان فنی حرفه ای استان مازندران جلسه داریم و تبادل اطلاعات انجام می شود.

آیا ممکن است میزان تسهیلات پرداخت شده از زمان حضورتان در صندوق کارآفرینی این استان را بفرمایید؟

گل محمدی: میزان وام پرداختی در سال ۱۳۹۵ مبلغ ۶۳۰ میلیارد ریال بوده است همچنین، مبلغ ۱۱۷ میلیارد ریال در قالب طرح نذر اشتغال وام داده شده است. همچنین، وام نذر اشتغال از سپرده خیرین با مدیریت خود خیرین برای ایجاد اشتغال، پرداخت می شود.

زنان چه سهمی از تسهیلات صندوق امید را تشکیل می دهند؟

گل محمدی: زن و مرد فرقی ندارد این طور تقسیم بندی کردیم زنهایی که سرپرست خانوار هستند و تحت پوشش کمیته و بهزیستی قرار دارند، در اولویت دریافت وام کارآفرینی قرار دارند. خانم های موفق در استان بسیار داریم و اطلاعات کارآفرینان را در آینده ای نزدیک به فرصت پرس ارائه می کنیم.

از حضورتان در این مصاحبه سپاسگزاریم.

گل محمدی: برای  اعضای خبرگزاری فرصت پرس  نیز که به تحلیل و انعکاس خبرهای تولید و اشتغال می پردازند، آرزوی توفیق دارم.

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , مدیران برتر

اگر از تهیه محصولات مورد نیاز فروشگاه خود از مکان ها و اشخاص مختلف خسته شدید و به دنبال یک مرکز پخش کامل و مطمئن هستید، نگین چوب بهترین انتخاب برای شما است. پخش عمده تخصص ماست، انواع میز جلومبلی و...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها