شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   «یادآوران» دومین مناقصه در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی
۷ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۶

«یادآوران» دومین مناقصه در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی

میدان «یادآوران» دومین مناقصه در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی است.

میدان چنگوله از میادین مشترک نفتی است که قرابت زیادی با میدان آذر دارد و تاکنون با محوریت مطالعه این میدان، سه تفاهمنامه بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت گازپروم‌نفت روسیه، شرکت ملی نفت تایلند (PTTEP) و شرکت دی‌ان‌او (DNO) نروژ امضا شده است.

میدان آذر، میدانی مشترک و بسیار پیچیده که این روزها با ظرفیت تولید ۳۰ هزار بشکه نفت در روز در مدار است، قرار است ادامه فرایند توسعه خود را در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی و از سوی کنسرسیومی به رهبری پیمانکار کنونی (شرکت توسعه سروک و آذر و صندوق بازنشستگی نفت) طی کند.

تفاهمنامه مطالعاتی میدان عظیم یادآوران نیز بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت انگلیسی-هلندی شل امضا شده است و پیش‌بینی می‌شود یادآوران بعد از آزادگان، دومین میدانی باشد که برای توسعه در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی به مناقصه می‌رود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها