چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
»   اجتماعی, اقتصادی  »   یارانه ۲۵۰هزار تومانی بنزین ۱۷۰۰تومانی را به دنبال دارد
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۱۱

به نقل از محاسبات عددی عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران:

یارانه ۲۵۰هزار تومانی بنزین ۱۷۰۰تومانی را به دنبال دارد

محاسبات عددی عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران حکایت از این دارد که در صورت اجرایی شدن وعده یارانه ۲۵۰ هزار تومانی قیمت هر لیتر بنزین حداقل ۱۷۰۰ تومان خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی اتاق تهران گفت:«هم اکنون که دوباره بحث افزایش یارانه ها پیش آمده استدلال کاندیداها این است که همه پول را که بابت واقعی شدن قیمت حامل های انرژی ایجاد شده را به مردم دهند.»

رضا پدیدار، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به وعده های اقتصادی برخی کاندیداها در خصوص افزایش یارانه گفت:« محل تامین پول یارانه ها از محل واقعی شدن قیمت های حامل های انرژی است. به عبارتی قرار بود که دولت سوپسیدهای انرژی را از بین ببرد و با یک سوم پولی که به دست می آورد به مردم به شکل یارانه دهند.»

وی افزود:« قرار بود که یک سوم یارانه نقدی، یک سوم برای تولید و یک سوم برای سرمایه گذاری مصرف شود اما هیچ کدام از این حرف ها انجام نشد.»

پدیدار بیان کرد:« هم اکنون که دوباره بحث افزایش یارانه ها پیش آمده استدلال کاندیداها این است که همه پولی را که بابت واقعی شدن قیمت حامل های انرژی گرفتند را به مردم دهند. این اتفاق به این معناست که بنزین به ۹۰ درصد قیمت فوب خلیج فارس در کشور عرضه شود. درواقع بنزین کشور که در حال حاضر هزار تومان است به هزار و ۷۰۰ تومان می رسد.»

وی ادامه داد:« شهروندان کشش پذیرش این اتفاق را ندارند به طوری که نرخ تورم در کشور افزایش پیدا می کند و همراه با رکودی که بر اقتصاد حاکم است، افزایش یارانه ها هیچ مفهوم اقتصادی ندارد. این اتفاق که می خواهند قیمت حامل های انرژی را افزایش دهند، عملی نیست و این پیشنهادات کارشناسی نیست.»

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی

مدیریت ارتباطات شهرداری ساری، عباس غفوری رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ، با اعلام اینکه از ابتدای طرح تفکیک زباله از مبدا تاکنون بیش از 2847 تن زباله خشک در این طرح جمع‌آوری شده است، گفت: پیش‌بینی ما برای جمع‌آوری...
، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در آئین تجدید میثاق جامعه کار و تلاش کشور با آرمان‌های امام راحل به مناسب آغاز هفته کارگر با بیان اینکه در عرصه اقتصاد مقاومتی، کارگران باز هم در خط مقدم ایستاده اند، بیان کرد: در...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها